Як переназвати Севастополь? Рефат Чубаров не згоден з Даніловим


21:0305.04.2023

Рефат Чубаров не погодився із секретарем РНБО Олексієм Даніловим. Він вважає, що тимчасово окупованому Росією місту потрібно повернути татарську назву.

Рефат Чубаров, керівник Меджлісу кримськотатарського народу, пропонує повернути Севастополю його давню назву Ак’яр (Aqyar).

Про це він повідомив у Telegram.

Політик пригадав пропозицію секретаря РНБО Олексія Данілова, який висловив думку щодо перейменування кримського міста на “Об’єкт №6”. Чубаров вважає, що варто повернути назву на Aqyar/Ак’яр.

«севастополь – город русской славы» – цей міф, що особливо оберігається сьогодні москвою, за влучним висловом Сергія Громенка, покликаний скріпити “воєдино” часи російської імперії, радянського союзу і нинішньої російської федерації.

Правда ж полягає в тому, що «город-герой – герой севастополь» із самого свого найменування завжди здавався тим, хто його штурмував. Без виключень.

Отже, за всієї поваги до секретаря РНБОУ Олексія Данілова, не варто затягувати час, відповідно ніяких «об’єктів №6», а відразу перейменувати «севастополь» на Aqyar /Ак’яр.

Очистимо український Крим від колоніальних назв, що звеличують, увіковічують, пропагують, символізують російську імперію, срср або російську федерацію”, – закликає Чубаров!

Селище Ак’яр (з тюрк. — “біла скеля”, росіяни називали його Ахтіар) розташовувалося поблизу руїн античного Херсонеса. Воно виникло наприкінці XVII століття. За сто років півострів повністю окупувала Російська імперія. Згодом російські загарбники примусово пропонували свої назви населених пунктів, яких ніколи раніше не чули.

Секретар РНБО Олексій Данілов 2 квітня назвав 12 кроків деокупації Криму. Він пояснив, що активні прихильники російської окупації залучатимуться до відновлення зруйнованих українських міст, перепоховання та ексгумації жертв російської агресії. Україна надасть максимально широкий доступ світовій спільноті до інформації стосовно злочинів режиму Володимира Путіна, російських військ та правоохоронних відомств. Серед пропозицій й прозвучали варіанти демонтажу Кримського моста та перейменування Севастополя в “Обʼєкт № 6”. Таке рішення можуть у перспективі розглянути та ухвалити депутати Верховної Ради України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube