“Ходячий мрець”. Єдиний спосіб закінчити війну – вбити або усунути від влади Путіна, – колишній директор ЦРУ


06:0604.04.2023

Колишній голова ЦРУ Джеймс Олсон назвав очільника Кремля Володимира Путіна “мерцем, що ходить”, а також передбачив насильницьку зміну режиму в Росії.

Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню Sun.

Путін зараз перебуває в “безвихідній ситуації” – війна або перетвориться на запеклий державний конфлікт, або завершиться його, вважає Олсон.

Він сказав, що якщо Путін залишиться при владі, він ніколи не відмовиться від війни – і тому єдиний спосіб закінчити її – це вбити Путіна або усунути його від влади.

Олсон, який прослужив понад 30 років у ЦРУ і отримав медалі за свою службу, пояснив, що для Путіна справи виглядають не дуже добре – його друзі-олігархи, його військові, навіть його власний народ налаштовані проти нього.

За даними України, з початку конфлікту Путін втратив понад 170 000 солдатів, а його військова машина продовжує повільно рухатися вперед. Він не досягнув тих успіхів, на які розраховував він сам або його командири, і Росія загрузла в довгій, жорстокій війні, в той час як принизливі поразки накопичуються.

Схоже, що тепер тиран пов’язує своє майбутнє з успіхом чи поразкою в Україні.

Олсон вважає, що, схоже, все закінчиться не дуже добре для “Божевільного Влада”.
Екс-співробітник ЦРУ пояснив, що Путін “прорахувався” – переоцінив силу військових і ефективність їхнього керівництва. “Все йде зовсім не добре. Я вважаю, що Путін зараз знаходиться в безвиграшній ситуації, – сказав Олсон в інтерв’ю The Sun Online.

“Якщо Путін залишиться при владі, буде довга війна, тому що він не здасться – але я не думаю, що Путін залишиться при владі. Я вважаю, що він буде усунутий від влади”.

“Я вважаю, що існує сильна підводна течія опозиції Путіну в армії, в спецслужбах, серед олігархів”.

Відомо, що Путін живе в страху перед повстанням або внутрішнім переворотом – нібито він одержимий ідеєю повалення і подальшого вбивства лівійського диктатора Муаммара Каддафі.

Олсон продовжив: “Путін знищує Росію. Я вірю, що є деякі хороші росіяни, деякі патріотично налаштовані росіяни, які вирішать, що досить. Досить”.

“Я думаю, що Путін буде усунутий. Я не виключаю, що це буде вбивство”.

“І це було б кінцем війни. Тому що російський народ страждає і втрачає людей. Путін знекровлює Росію, і він не може робити це вічно”.

Олсон провів паралелі між кількістю російських втрат за останні 13 місяців, порівнявши її з кількістю загиблих в Афганістані. Таким чином, в путінській військовій катастрофі рівень втрат приблизно в десять разів вищий, ніж в кампанії, яку всі вважають провальною.

“Але те, що вони втрачають в Україні, набагато гірше. І я вважаю, що є генерали, яким огидна ця трагічна втрата життів, і вони можуть стати можливим джерелом повстання проти Путіна, – сказав Олсон.

“І якщо вони це зроблять, то я бачу Путіна, як мерця, що ходить. Він цього не переживе. Я думаю, що більш імовірно, що Путін буде усунутий, ніж зазнає військової поразки.

“Я оптиміст, тому що думаю, що люди, які будуть мотивовані усунути Путіна, будуть робити це з правильних причин, що вони хочуть врятувати Росію, що вони хочуть, щоб Росія повернулася до спільноти націй”.

“Я думаю, що вони будуть мотивовані відновити демократію в Росії. Я думаю, що майбутнє для Росії дуже світле, як тільки Путін буде усунутий”.

Київ продовжує закликати Захід до підтримки, щоб допомогти їм перемогти Путіна, який нерозумно вважав, що його війська вітатимуть в Україні як визволителів, коли він вторгся в лютому минулого року. Але замість цього перша атака закінчилася катастрофою, в результаті якої його війська були розгромлені і відкинуті назад до Росії.

Зараз Путін стикається з внутрішнім тиском, щоб домогтися чогось в Україні, а також підпадає під міжнародний ордер на арешт за військові злочини.

Але поки Путін залишається при владі, існує “надзвичайний ризик”, що війна може вийти за межі України, попередив Олсон.

“Якщо війна не закінчиться через усунення Путіна, вона може легко поширитися”, – сказав він в інтерв’ю The Sun Online.

“Ми знаємо, що регіональні амбіції Путіна полягали в тому, щоб зміцнити свій контроль над Східною Україною, в тому числі, щоб захопити Молдову, яка є його ціллю”.

Олсон додав: “Світ повинен знати, що Молдова знаходиться у великій небезпеці”.

Україна і Росія зіткнулися з тупиковою ситуацією на східному фронті війни протягом більшої частини зими.

Найкривавіші бої війни досі точаться навколо Бахмута – відомого як “Фортеця Бахмут” – який росіяни називають “фестивалем бійні”.

Очікувалося, що сили Путіна та його воєнізована група найманців “Вагнера” здійснять прорив протягом останніх тижнів.

Однак хоробрі захисники тримаються міцно – і російські війська виснажуються, за словами американського генерала Марка Міллі.

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube