“Мы что-то одно, вы что-то другое”. В РФ затвердили нову зовнішньополітичну доктрину. Що в ній (ВІДЕО)


10:2503.04.2023

Президент Росії Путін підписав нову редакцію зовнішньополітичної доктрини, що складається з 42 сторінок. У ній викладається погляд Москви на світову політику, зокрема і її взаємини із Заходом. За словами Путіна, оновлення документа викликане радикальними змінами у світі, інформує FREEДОМ

Нова версія зовнішньополітичної доктрини, підписана Путіним 31 березня 2023 року, робить акцент на кількох пунктах:

  • Росія — цивілізація, окрема від західної, китайської, мусульманської та індійської. 
  • Росія — центр “русского мира” і зобов’язується обороняти і розвивати його традиції та ідеали. 
  • Основні союзники Росії — Китай та Індія. 

“У мене є питання з приводу партнерства, тому що жоден зовнішній міжнародний документ, двосторонній документ не говорить, що Росія і Китай є повноцінними партнерами. Я не думаю, що Китай зараз у захваті, що його притягують до цієї історії путінської держави-терориста. Другий аспект — Індія, яка згадується в цій доктрині. Але ідея теж не проголошувала жодних партнерських з Росією. Те, що вони хочуть отримувати дешеву нафту і газ за суперзнижками, і те, що вони хочуть піднімати користуючись цим свою економіку, не свідчить про те, що вони хочуть входити в політичні тісні взаємовідносини з терористичним путінським режимом”, — наголосив кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

У доктрині йдеться про те, що Росія зіткнулася з екзистенційними загрозами з боку так званих, недружніх держав. І найбільшою з них безпосередньо названі Сполучені Штати.  

“Водночас у документі наголошується, що Москва прагне “мирного співіснування” і “балансу інтересів” із Вашингтоном. Тому Росія прагне підтримувати “стратегічну стабільність” зі США, маючи на увазі ядерний потенціал двох країн”, — з публікації агентства Reuters.

У документі також наголошується, що Росія готова і буде відбивати можливі напади не тільки на федерацію, а й на союзників.

“Що це означає, зрозуміти складно, але, судячи з усього, можна буде вигадувати гіпотетичні проблеми в умовній Білорусі або Казахстані, щоб під виглядом захисту заходити з військовим контингентом на чужу територію. Звучить голосно, але насправді виглядає нереалістично, особливо з огляду на реалії війни в Україні”, — зазначив виконавчий директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

Згадано в оновленій доктрині і про те, що міжнародне право — це більше не система правил, а роль міжнародних організацій, таких як Організація Об’єднаних Націй (ООН), Організація з безпеки і співробітництва Європи (ОБСЄ), Рада Європи, і зовсім різко скорочується.

“Так, перш за все путінська Росія сама ж, як сказав Подоляк (радник керівника Офісу президента України, – ред.), зґвалтувала міжнародне право і статут ООН, її там бути взагалі не повинно в цій Раді безпеки. Те що вони напали на неядерну державу, тим що вони поширюють ядерну зброю на треті країни. Ну, і “вишенька на торті”: Путін перебуває в міжнародному розшуку, як злочинець за крадіжку дітей”, — акцентував Буряченко.

Нова концепція офіційно закріплює методи російської політики, які були використані для нападу на Україну та окупації її територій. У ній виписано тезу, що Росія захищає і забезпечує права своїх громадян, які живуть за межами країни. 

Таким чином, Росія продовжує розглядати території колишнього Радянського Союзу як сферу свого впливу. Аналітики зазначають, що документ розрахований переважно на росіян. По суті, це методичка для російських пропагандистів.

“Усі тези там абсолютно нереалістичні. Ба більше, багато в чому абсурдні. Тоді ми ставимо собі логічне запитання: “Для кого цей документ?” Відповідь очевидна, для внутрішнього споживання, щоб пересічний росіянин зрозумів, що концепція змінюється, відновлюється васалітет і, що скаже Китай, як вони вирішать з Індією долю Росії, ось у такому російському світі вони і будуть жити”, — пояснив Олексій Буряченко.

Нову геополітичну доктрину було підписано якраз напередодні початку головування Росії в Організації Об’єднаних Націй. І спрямована вона, зокрема, на створення антизахідної коаліції в Радбезі ООН. Але, за даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), Китай не сприйняв цю ідею позитивно і відмовився від прямого конфлікту із Заходом.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube