“Слуга” Трухін, який хотів підкупити патрульного після ДТП, пішов на угоду зі слідством – дасть 6 млн. за ЗСУ


16:3522.02.2023

Депутат “Слуги народу” Олександр Трухін пішов пішов на угоду зі слідством і визнав свою провину в пропозиції хабаря поліцейському.

Про це повідомляє УП з засідання Вищого антикорупційного суду.

“Я хочу повідомити суд і інших учасників судовго засідання, що була надіслана угода про визнання винуватості, яка підписана між мною… та обвинуваченим Трухіним”, – сказав прокурор.

“Ми дійшли згоди, що дійсно ця угода буде відповідати суспільному інтересу, зважаючи на те, що Трухін як народний депутат за час війни не втік, не вживав якихось антиукраїнських заходів, а навпаки займав проукраїнську позицію. Він багато надавав документів, де він брав участь в яких заходах на міжнародном рівні.”

Сам Трухін подякував НАБУ:

“Я хотів би сказать велике дякую команді НАБУ, тому що вони дуже коректно і правильно займали свою позицію, не зловживали своїми повноваженням, дуже коректно вели цю справу. Я вважаю, що, мабуть, коректно ведуть й інші справи. Дуже професійно працювала команда Спеціалізованої антикорупційної прокуратури…

Я розумію, що не треба завантажувати ані суд, ані прокуратуру поясненням, додатковими розглядами, витрачаннями грошей платників податків та свій час… Краще, якщо людина не права, дійти до згоди і знайти шляхи вирішення, котрі будуть справедливі, правдиві…

Розумію, що зробив глупість, і вона є неправильною. Готовою понести за це покарання.”

Трухін і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підписали угоду 17 лютого 2023. За її умовами, депутат зобов’язується протягом місяця заплатити 6 мільйонів гривень підтримку ЗСУ, зокрема, на проєкт United24 та “Армія дронів”. За словами прокурора, таким чином нардеп, зокрема, підтвердить своє каяття.

Також “слуга” має заплатити штраф – 68 тисяч гривень. Це максимальна сума штрафу за статтею, яку інкримінують Трухіну.

Заставу, яку депутат вносив під час слідства, теж перерахують на ЗСУ – це 49,6 тисячі гривень.

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості народного депутата Олександра Трухіна, який пропонував поліцейським хабар за втечу з місця ДТП.

Про це пише прес-служба НАБУ.

Під час укладання угоди Трухін розповів, за що саме він пропонував хабар – за те, щоб найскоріше залишити місце ДТП. Прокурор наголосив, що ця угода жодним чином не стосується участі “слуги” в самій аварії.

Це, на думку обвинувачення, означає, що злочин Трухіна не був настільки небезпечним, щоб призначати йому більш тяжке покарання, ніж штраф. Також на вибір санкції вплинула наявність у нардепа двох дітей і заохочень від державних органів.

Якщо суд затвердить угоду зі слідством, то після того, як вирок набере чинності, Трухін втратить мандат народного обранця.

У суді Трухін підтвердив, що під час ДТП 2021 року запопронував поліції “150 тисяч чогось” (в оригінальній фразі депутат сказав “конфет, шоколадок, печенек” – УП). Самостійно депутат не захотів переказувати події того дня, пояснивши, що йому некомфортно це робити.  

“Слуга” не зміг сказати, в якій саму валюті він пропонував хабар. При цьому запевнив, що в той момент не мав при собі грошей, а його фраза “була більше емоційною і навіть до кінця не обгрунтована”.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube