Днопоглиблення на Дунаї: румунська сторона хоче доступу до українських вод Кілійського гирла, щоб зробити власні проміри


22:4120.02.2023

Міністерство закордонних справ Румунії в понеділок викликало посла України Ігоря Прокопчука у зв’язку з проведеннями гідротехнічних робіт у Кілійському гирлі Дунаю, запросивши доступу власних суден до цього місця.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Digi24.

У румунському МЗС послу повідомили, що Бухарест просить роз’яснити, які саме гідротехнічні роботи здійснюються в гирлі Дунаю, а також вимагає припинити роботи, пов’язані з поглибленням дна, якщо вони не пов’язані з підтримкою судноплавства.

“Під час дискусії румунська сторона зазначила, що немає жодної домовленості про проведення таких робіт, оскільки тривають процедури оцінки впливу на довкілля судноплавних проєктів української сторони”, – заявили в зовнішньополітичному відомстві Румунії.

Також Румунія просить Україну надати доступ до українських вод Кілійського гирла для здійснення відповідних вимірювань, щоб вона могла самостійно перевірити, які роботи здійснюються і чи не порушують двосторонні домовленості.

У румунському МЗС зазначили, що Україна “висловила повну відкритість” до вирішення питання й “запропонувала організувати технічну зустріч між міністерствами, відповідальними за транспорт двох країн, у найближчий період”.

Як повідомляло Інше ТВ, згідно з розпорядженням від 16 лютого, виданим портом «Ізмаїл», прохідна осадка суден на ділянці від 0-го кілометра гирла Бистре річки Дунай до 77-го кілометра Кілійського гирла становить 6,5 метра, а від 77-го кілометра до 116-го кілометра Кілійського гирла – 7 метрів. На початку повномасштабного вторгнення максимальна осадка становила тільки 3,9 метра.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Днопоглиблення на Дунаї: румунська сторона хоче доступу до українських вод Кілійського гирла, щоб зробити власні проміри' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube