Європарламент закликав Грузію звільнити Саакашвілі


18:2115.02.2023

Сьогодні, 15 лютого, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав владу Грузії звільнити свого експрезидента та громадянина України Міхеїла Саакашвілі. Також депутати закликали ввести санкції проти колишнього прем’єр-міністра Грузії Бідзини Іванішвілі.

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті Європарламенту.

За резолюцію проголосували 577 депутатів, проти – 33, утрималися – 26.

Члени Європарламенту заявили, що ставлення влади Грузії до Саакашвілі є “лакмусовим папірцем” прихильності уряду країни до європейських цінностей. Вони нагадали, що Грузія прагне в ЄС і поки що не отримала статусу кандидата в члени Євросоюзу.

У резолюції депутати висловили серйозне занепокоєння погіршенням здоров’я Саакашвілі, різкою втратою ваги та припущенням про те, що він міг постраждати від отруєння важкими металами під час утримання під вартою.

Депутати Європарламенту закликали владу Грузії звільнити Саакашвілі та дозволити йому пройти належне лікування за кордоном. Президентку Грузії Саломе Зурабішвілі закликали скористатися своїм конституційним правом та помилувати його.

Також у резолюції наголошується на фундаментальній ролі, яку олігарх Іванішвілі зіграв у справі Саакашвілі “в рамках особистої вендети”. Тому Європарламент закликав Європейську раду та демократичних партнерів розглянути можливість введення санкцій проти Іванішвілі за його роль у “погіршенні політичного процесу в Грузії”.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube