Мери чотирьох європейських міст приїхали до Києва (ФОТО)


21:1311.01.2023

Мер Києва Віталій Кличко сьогодні, 11 січня, зустрівся з мерами чотирьох європейських столиць – членів Пакту вільних міст, які приїхали засвідчити підтримку та подальшу допомогу українській столиці.

Про це повідомляється на офіційному порталі Києва, передає Інше ТВ.

Мери Варшави Рафал Тшасковський, Праги Зденек Гріб, Будапешта Гергелі Карачонь та Братислави Матуш Валло в 2019 році заснували Пакт вільних міст. 26 вересня минулого року до Пакту приєднався й Київ. 11 січня мери 4 європейських міст приїхали до Києва.

Мер столиці Віталій Кличко подякував колегам, які відвідували Київ перед початком широкомасштабного вторгнення росії та весь час підтримували Україну в боротьбі з агресором і допомагали її столиці. Віталій Кличко підкреслив, що сьогоднішня зустріч є свідченням ефективного співробітництва між містами та подальшої підтримки України й Києва європейськими партнерами.

Від початку повномасштабної війни 4 європейські столиці не припиняють допомагати Києву. За цей час від Праги столиця України отримала, зокрема, 16 вагонів продовольства, 400 теплових гармат та 10 генераторів. Будапешт допоміг в оздоровленні українських дітей на озері Балатон та в місті Тата, передав потужний генератор для КП «Київтеплоенерго». Варшава стала, зокрема, логістичним центром у передачі Києву гуманітарної допомоги від інших європейських міст та країн –  в тому числі, 2 500 тонн продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів, а також – труб та генератора для ПрАТ «Київводоканал». Братислава планує передати столиці України 25 міських автобусів.

Під час зустрічі мери Києва Віталій Кличко та Варшави Рафал Тшасковський підписали листа про наміри щодо співробітництва між Київським та Варшавським метрополітенами та про передачу польською столицею Києву 60 вагонів метро.

Мери Варшави, Праги, Братислави та Будапешта під час візиту до України оглянуть місця російських атак на цивільні об’єкти Києва, відвідають міський клінічний госпіталь для ветеранів війни, реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю, один зі столичних пунктів обігріву. А також відвідають понівечену російськими варварами Бучу.

Мери чотирьох європейських столиць наголосили, що і надалі допомагатимуть Києву – зокрема, обладнанням, щоб пройти цю складну зиму, гуманітарно та в майбутньому відновленні й відбудові української столиці.

Пакт вільних міст – відкритий і прогресивний міський альянс, започаткований у 2019 році мерами Варшави, Будапешту, Праги та Братислави. Європейські міста співпрацюють у захисті демократії, в боротьбі з корупцією та популізмом, захисті прав та повноважень місцевого самоврядування, в налагодженні ефективної взаємодії з національними урядами. А також – реалізовують спільні ініціативи та проекти, адаптовані до потреб окремих міст.

Як повідомляло Інше ТВ, сьогодні Зеленський, Дуда, Науседа – у Львові зустрілись президенти Люблінського трикутника (ФОТО, ВІДЕО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Мери чотирьох європейських міст приїхали до Києва (ФОТО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube