Уряд провалив затвердження Державної антикорупційної програми – вона необхідна для вступу в ЄС. Що налякало?


22:3710.01.2023

Уряд провалив затвердження Державної антикорупційної програми (ДАП), яка повністю відповідає стандартам ЄС, та повернув її на доопрацювання.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Юрчишин.

“Попри те, що у ЄС прямо заявили, що текст Програми повністю відповідає їх стандартам та рекомендаціям, урядовці повернули текст на доопрацювання. Причина — вимагають від НАЗК врахувати 550 правок, наданих низкою державних органів”, – написав він.

Юрчишин навів кілька правок.

За його словами, Офісу генпрокурора, Держбюро розслідувань та Бюро економічної безпеки не сподобалась норма про запровадження відкритого і прозорого конкурсу на посаду їхніх керівників за участі міжнародних експертів.

Депутат нагадав, що зараз генпрокурора призначає парламент за поданням президента, “і, як свідчить практика, на посаді може опинитись на 100% “своя” людина, хай навіть і без юридичної освіти”. Офіс генпрокурора, за словами Юрчишина, апелює до того, що відкритий конкурс за участі міжнародних експертів поставить під сумнів легітимність обраного голови. “Те, що таким чином обирають директора НАБУ чи керівника САП Офіс прокурора у своїх роздумах, що повторюють російську пропаганду, не зупиняє”, – зазначив нардеп.

Також, за його словами, Офісу генпрокурора, ДБР, а також Мін’юсту, Мінфіну та Держфінмоніторингу не сподобались норми про посилення незалежності НАБУ і САП. “Наприклад, вони виступають проти утворення експертної установи при НАБУ, де не можна буде спотворити результати експертизи “на замовлення” корупціонерів, як це часто відбувається зараз”, – написав депутат. За його словами, їм також не подобається запровадження запобіжників проти затягування конкурсу з обрання керівника САП, “яке у випадку Олександра Клименка ми спостерігали протягом двох років”.

Проти Антикорупційної програми в частині судової реформи виступив “ставленик Павла Вовка”, голова Ради суддів Богдан Моніч, повідомив Юрчишин. Суддю, за його словами, не влаштувала перспектива розробки єдиних критеріїв доброчесності й професійної етики суддів. “На його думку, усе і так добре працює”, – написав нардеп.

Він нагадав, що Державна антикорупційна програма — складова Антикорупційної стратегії. Сама стратегія була ухвалена незадовго до отримання Україною статусу кандидата в ЄС як сигнал того, що Україна готова провадити рішучі зміни для ефективної боротьби з корупцією.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube