Краще зупинити Путіна зараз, перш ніж від США і НАТО вимагатимуть більшого, – Кондоліза Райс і Роберт Гейтс


18:4208.01.2023

США і НАТО повинні значно посилити допомогу Україні, і зробити це дуже швидко.

Про це у колонці для The Washington Post закликали колишній державний секретар США Кондоліза Райс та міністр оборони Роберт Гейтс (очолював Пентагон у 2006−2011 рр.). ІншеТВ переклало цей текст для своїх читачів.

Володимир Путін залишається повністю відданим поверненню всієї України під російський контроль або – якщо це не вдасться – знищенню її як життєздатної країни. Він вважає, що це його історична доля – його месіанська місія – відновити Російську імперію, і, як зауважив Збігнєв Бжезинський багато років тому, не може бути Російської імперії без України.

Обидва ми неодноразово мали справу з Путіним, і ми переконані, що він вважає, що час на його боці: що він може виснажити українців, і що єдність і підтримка України з боку США та Європи зрештою буде розмита та розколота. Безумовно, російська економіка і народ будуть страждати, оскільки війна триває, але росіянам доводилося переживати і набагато гірше.

Для Путіна поразка не є варіантом. Він не може поступитися Україні чотирма східними областями, які він оголосив частиною Росії. Якщо він не зможе досягти військового успіху в цьому році, він повинен зберегти контроль над позиціями на сході і півдні України, які забезпечують майбутні плацдарми для відновлення наступу, щоб захопити решту чорноморського узбережжя України, контролювати весь регіон Донбасу, а потім просунутися на захід. Вісім років відокремлюють захоплення Росією Криму від її вторгнення майже рік тому. Розраховуйте на те, що Путіну вистачить терпіння, щоб досягти своєї мети.

Тим часом, незважаючи на героїчну відповідь України на вторгнення і блискучі дії її збройних сил, економіка країни перебуває в руїнах, мільйони її мешканців втекли, інфраструктура руйнується, а значна частина її мінеральних багатств, промислових потужностей і значних сільськогосподарських угідь перебуває під російським контролем. Військовий потенціал і економіка України зараз майже повністю залежать від життєво необхідної допомоги із Заходу – в першу чергу, від Сполучених Штатів. За відсутності чергового значного прориву та успіху України у боротьбі з російськими військами, тиск Заходу на Україну з метою проведення переговорів про припинення вогню буде зростати по мірі того, як минатимуть місяці військового тупика. За нинішніх обставин будь-яке припинення вогню, досягнуте шляхом переговорів, залишить російські війська в сильному становищі, щоб відновити своє вторгнення, коли вони будуть до цього готові. Це неприйнятно.
Єдиний спосіб уникнути такого сценарію для Сполучених Штатів та їхніх союзників – це терміново надати Україні різке збільшення військових поставок та потенціалу – достатнього для стримування відновлення російського наступу та надання Україні можливості відтіснити російські війська на сході та півдні. Конгрес виділив достатньо коштів для оплати такого посилення; зараз потрібні рішення Сполучених Штатів та їхніх союзників щодо надання українцям додаткового військового обладнання, якого вони потребують – насамперед, мобільної бронетехніки.

Домовленість США у четвер про надання бойових машин “Бредлі” є похвальною, хоча й запізнілою. Оскільки існують серйозні логістичні проблеми, пов’язані з відправкою американських важких танків “Абрамс”, Німеччина та інші союзники повинні задовольнити цю потребу. Члени НАТО також повинні надати українцям ракети більшої дальності, сучасні безпілотники, значні запаси боєприпасів (включаючи артилерійські снаряди), більше можливостей для розвідки і спостереження та інше обладнання. Ці можливості потрібні протягом тижнів, а не місяців.

Дедалі частіше члени Конгресу та інші учасники нашого публічного дискурсу запитують: “Яке нам до цього діло? Це ж не наша боротьба”. Але Сполучені Штати навчилися на власному досвіді – в 1914, 1941 і 2001 роках – що неспровоковану агресію і нападки на верховенство права і міжнародний порядок не можна ігнорувати. Зрештою, наша безпека опинилася під загрозою, і ми були втягнуті в конфлікт. Цього разу економіки світу – і наша в тому числі – вже відчувають інфляційний вплив і гальмування зростання, спричинені цілеспрямованою агресією Путіна. Краще зупинити його зараз, перш ніж від США і НАТО в цілому вимагатимуть більшого. Ми маємо рішучого партнера в особі України, який готовий нести наслідки війни, щоб нам не довелося робити це самим у майбутньому.

Промова Президента Володимира Зеленського перед Конгресом минулого місяця нагадала нам про заклик Вінстона Черчилля у лютому 1941 року: “Дайте нам інструменти, і ми закінчимо роботу”. Ми погоджуємося з рішучістю адміністрації Байдена уникати прямої конфронтації з Росією. Однак, підбадьорений Путін може не дати нам такого вибору. Шлях до уникнення конфронтації з Росією в майбутньому – допомогти Україні відтіснити загарбника зараз. Це урок історії, яким ми повинні керуватися, і він надає невідкладності діям, які необхідно вжити – поки не стало надто пізно.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Краще зупинити Путіна зараз, перш ніж від США і НАТО вимагатимуть більшого, – Кондоліза Райс і Роберт Гейтс' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube