Потрібен новий Будапештський меморандум, “який Москва підпише в контексті своєї відмови від ядерної зброї”, – Кислиця


18:3305.12.2022

Посол України в ООН Сергій Кислиця заявив, що для Росії після смерті диктатора Володимира Путіна потрібен “новий Будапештський меморандум” для денуклеаризації Москви.

Про це він написав у Twitter у день річниці підписання Будапештського меморандуму, за яким Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на “запевнення безпеки”.

За його словами, Будапештський меморандум — це три практично ідентичні політичні угоди, які передбачали гарантії безпеки для України, Білорусі та Казахстану в обмін на відмову від ядерного статусу.

Він зазначив, що всупереч поширеній думці, ні Франція, ні Китай не є учасниками меморандуму — КНР направила Україні негативну ноту напередодні саміту в Будапешті в контексті приєднання України до документа. Окреме повідомлення Україні надіслала і Франція, не пов’язана з Будапештським меморандумом.

Кислиця заявив, що домовленості після Путіна мають передбачати новий Будапештський меморандум, який Москва підпише в контексті своєї відмови від ядерної зброї.

“Ще невідомо, коли після військової поразки РФ і хто зможе підписати цей документ від імені території з адміністративним центром у Москві”, — написав дипломат.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Потрібен новий Будапештський меморандум, “який Москва підпише в контексті своєї відмови від ядерної зброї”, – Кислиця' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube