Азербайджан відмовляється від перемовин з Вірменією через Макрона


07:1226.11.2022

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що відмовляється від запланованої на 7 грудня зустрічі з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном у Брюсселі через бажання Єревану залучити до неї президента Франції Емманюеля Макрона.

Про це повідомляє DW.

Відповідну заяву азербайджанський лідер зробив на міжнародній конференції “Вздовж Серединного коридору: геополітика, безпека та економіка”, що проходила в Університеті АДА у Баку

“Зустріч мала відбутися в Брюсселі 7 грудня. Однак учора Хікмет Гаджієв (помічник Ільхама Алієва – ред.) повідомив мені, що з ним зв’язалися з офісу (голови Європейської ради – ред.) Шарля Мішеля. Повідомлялося, що прем’єр-міністр Вірменії може дати згода на цю зустріч тільки в тому випадку, якщо на ній буде присутній президент Франції Емманюель Макрон. Це означає, що зустріч не відбудеться”, – заявив він.

При цьому Алієв обґрунтував своє рішення реакцією Франції на недавнє загострення конфлікту між країною та Вірменією.

“Менше ніж через тиждень після зустрічі в Празі президент Макрон у своєму інтерв’ю розкритикував Азербайджан і звинуватив нас у тому, чого ми не робили. Після цього була відома резолюція Сенату Франції, яка є абсолютно неприйнятною і образливою”, – сказав Алієв.

Далі, за його словами, була ще одна “антиазербайджанська резолюція” Національної асамблеї Франції, а потім спроба Франції атакувати Байку через саміт Франкофонії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube