Білорусь – окупована територія, Лукашенко повинен постати перед трибуналом за війну, – резолюція Європарламенту


19:0924.11.2022

Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій заявлено, що режим білоруського диктатора Олександра Лукашенка несе таку саму відповідальність за війну проти України, як і РФ, і Лукашенко має постати перед міжнародним трибуналом.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту.

Сьогодні, 24 листопада, депутати Європарламенту прийняли три резолюції: про порушення прав людини в Афганістані, Конго та Білорусі.

У резолюції щодо Білорусі Європарламент рішуче засудив необґрунтовані та політично мотивовані вироки, винесені більш ніж 1400 політв’язням у Білорусі.

Також, підтримуючи позицію білоруської опозиції про те, що країна має бути визнана окупованою територією, з якої мають негайно вивести російські війська, Європарламент рішуче засудив участь режиму Лукашенка у війні Росії проти України.

У резолюції наголошується, що режим Лукашенка поділяє з Росією відповідальність за воєнні злочини в Україні, за які він має понести відповідальність, поставши перед міжнародним трибуналом та Міжнародним кримінальним судом.

Депутати Європарламенту закликали країни ЄС та Єврокомісію ввести проти Білорусі ті самі санкції, що й проти Росії.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube