Польща не буде задіювати статтю 4 договору НАТО після падіння ракети


06:1217.11.2022

Польща не активуватиме статтю 4 договору НАТО після падіння ракет на її території та загибелі двох людей під час масованого удару РФ по Україні 15 листопада.

Про це сказав прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкий в інтерв’ю TVP.

“Ми постійно проводимо ці консультації, але у межах оборонного договору є стаття 4, яка зобов’язує сторони проводити консультації у надзвичайній ситуації. Учора ввечері ми ухвалили таке рішення: ми перевіряємо підстави для застосування статті 4, і якщо вони є, то наш посол міг би її застосувати”, – сказав Моравецький.

Однак перебіг подій, за його словами, привів до висновку, що це не було навмисним нападом на територію Польщі, тому Польща вирішила відмовитись від активації статті 4. Моравецький наголосив, що такий підхід було схвалено союзниками.

“Наші союзники виявились на висоті, вчора і сьогодні підняли додаткові повітряні сили. За нашим небом стежать ще щільніше, ретельніше, ніж раніше. Сьогодні ми у ще більшій безпеці”, – заявив прем’єр.

У відповідь на те, що Польща не має гарантій, що нинішня ситуація не повториться, Моравецький сказав, що такої гарантії немає доти, доки не закінчиться війна.

Стаття 4 говорить: “Сторони консультуватимуться між собою, якщо, на думку однієї з них, цілісність району, політична незалежність або безпека однієї зі сторін перебувають під загрозою”.

Ця стаття застосовувалася сім разів з моменту заснування Альянсу в 1949 році. Востаннє це було 24 лютого, коли Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія запросили консультації після початку великої війни РФ проти України.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube