Говорили про “мир у всьому світі” – Байдена і Сі Цзіньпін зустрілись на Балі (ВІДЕО)


13:0814.11.2022

Сьогодні, 14 листопада, президент США Джо Байден та голова КНР Сі Цзіньпін зустрілися та обмінялися рукостисканням у фоє готелю Mulia на острові Балі, де стартував саміт держав Великої двадцятки (G20). Відео цього моменту показали індонезійські телеканали.

Сі сказав, пише ВВС, що “радий бачити” Байдена, оскільки “востаннє ми зустрічалися в Давосі понад п’ять років тому”.

Глава КНР зазначив, що хоч вони й підтримують зв’язок у режимі онлайн, “ніщо не може замінити особисту зустріч”, де “потрібно відверто обмінятися думками з питань стратегічної важливості”.

Він зазначив, що зараз американо-китайські відносини “перебувають у складній ситуації” і “ми всі дуже дбаємо про них”. А це, додав Сі, “не є фундаментальним інтересом двох наших країн та народів, і не цього очікує від нас міжнародна спільнота”.

“Людство зіткнулося з безпрецедентними викликами. Світ очікує, що Китай та Сполучені Штати правильно регулюватимуть відносини. Тому ми, як лідери двох великих держав, маємо обрати правильний курс. Нам потрібно працювати з усіма країнами, щоб досягти миру в усьому світі”, – додав Сі.

“Нам потрібно знайти правильний напрямок для розвитку двосторонніх відносин і покращити їх”, – наголосив китайський президент, додавши, що цього від них “очікує світ”.

Американський лідер у вступному слові говорив про важливість запобігання “конфлікту” між США та Китаєм, і погодився зі своїм китайським колегою, що “мало що замінить” переговори тет-а-тет.

“Ми повинні показати, що Китай та Сполучені Штати можуть впоратися з розбіжностями, запобігти переростанню конкуренції в конфлікт, знайти шлях для покращення співпраці”, – сказав він.

Байден наголосив на прихильності до того, “щоб лінія зв’язку між нами залишалася відкритою” і їхні країни “могли разом працювати над невідкладними глобальними проблемами”, будь то зміна клімату та проблеми світової безпеки.

Президент США також сказав, як і Сі, що “світ очікує” від Вашингтона та Пекіна партнерства.

“Сполучені Штати готові робити саме це, – працювати з вами, якщо ви цього бажаєте”, – додав Байден.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Говорили про “мир у всьому світі” – Байдена і Сі Цзіньпін зустрілись на Балі (ВІДЕО)' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube