Знову скандал. Макрон подарував Папі книжку, вкрадену в бібліотеці. Чому українці і поляки особливо обурені (ФОТО)


20:0225.10.2022

Вчора, у понеділок, 24 жовтня, Папа Римський Франциск і президент Франції Еммануель Макрон зустрілися у Ватикані, і одна деталь на цій зустрічі викликала скандал у мережі серед польських і українських користувачів. Справа в тому, що політик подарував Папі працю Іммануїла Канта “Вічний мир: Філософський нарис”, видану 1796 р. і ймовірно вкрадену зі Львова.

Знову скандал. Макрон подарував Папі книжку, вкрадену в бібліотеці. Чому українці і поляки особливо обурені (ФОТО) 1
Знову скандал. Макрон подарував Папі книжку, вкрадену в бібліотеці. Чому українці і поляки особливо обурені (ФОТО) 5

Це з’ясували італійські журналісти, які роздивилися на виданні печатку власника книги, яким виявилася “Czytelnia Naukowa we Lwowie” — перше львівське наукове товариство студентів, засноване у 1867 р. Спадкоємцем цієї бібліотеки є Львівський Університет ім. Івана Франка.

Знову скандал. Макрон подарував Папі книжку, вкрадену в бібліотеці. Чому українці і поляки особливо обурені (ФОТО) 3
Знову скандал. Макрон подарував Папі книжку, вкрадену в бібліотеці. Чому українці і поляки особливо обурені (ФОТО) 6

За яких обставин видання потрапило до французького президента — невідомо. Можливо, що його вкрали зі Львова під час Другої світової війни нацисти, або ж воно було вивезене після 1991 року. Колишній дипломат Роберт Пшель на своїй сторінці у Twitter прокоментував такий інцидент.

“Печатка чітко вказує, що книга, подарована Папі Франциску президентом Франції, колись була власністю (тоді ще) польської університетської бібліотеки у Львові… щонайменше соромно”, — йдеться в повідомленні Пшеля.

Проте польське видання wp.pl спробувало знайти відповідь на питання, звідки ж видання взялося у Макрона. Вони вважають, що твір продавався цілком легально у французькій крамниці в Парижі.

“Її придбали в паризькому книжковому магазині Hatchuel, що спеціалізується на стародруках, за 2500 євро. Згідно з описом примірника на веб-сайті, він був у французьких колекціях близько 120 років. Про це свідчить печатка паризького книготорговця Люсьєна Бодена, який близько 1900 року вів свій бізнес на Quai des Grands-Augustins”, — йдеться в статті видання.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube