Країни Балтії закликали ЄС створити Спецтрибунал для керівництва росії


11:0417.10.2022

Міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви виступили зі спільною заявою, в якій закликали Європейський Союз разом із міжнародними партнерами створити Спеціальний трибунал для вищого військово-політичного керівництва рф.

Текст заяви було опубліковано у неділю, 16 жовтня, на сайтах зовнішньополітичних відомств цих держав, інформує FREEДОМ.

У ньому напередодні обговорення в ЄС агресії росії проти України міністри закордонних справ Естонії, Латвії та Литви наголошують, що Євросоюз має вжити заходів для забезпечення того, щоб пошук справедливості та відповідальності за жахливі злочини росії в Україні був у центрі європейської політики.

“Заснований на правилах міжнародний порядок, який ми всі прагнемо захищати, не може вижити, якщо залишатимуться безкарними діяння, які найбільшим чином його порушують — геноцид, військові злочини, злочини проти людяності та злочини агресії”, — йдеться у заяві.

Водночас міністри наголошують, що наразі не існує міжнародного суду чи трибуналу, який міг би притягнути найвище політичне та військове керівництво Росії до відповідальності за скоєння злочину агресії проти України.

“Щоб заповнити цю юрисдикційну лазівку, необхідно створити Спеціальний трибунал із покарання за злочин агресії проти України. ЄС разом із нашими партнерами має бути в центрі цих зусиль”, — закликають глави зовнішньополітичних відомств Естонії, Латвії та Литви.

Вони наголошують на тому, що створення Спеціального трибуналу доповнило б роль Міжнародного кримінального суду. У той час як МКС переслідуватиме осіб за військові злочини, геноцид та злочини проти людяності, основним обов’язком Спеціального трибуналу буде злочин агресії.

“Головні натхненники, підбурювачі та посередники цієї кривавої агресії не можуть уникнути правосуддя просто через прогалину в міжнародній кримінальній юрисдикції”, — наголошується в заяві.

Як повідомляло Інше ТВ, Зеленський назвав путіна і його поплічників терористичною групою (ВІДЕО)

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Країни Балтії закликали ЄС створити Спецтрибунал для керівництва росії' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube