ЄС планує допомогу Україні у 2023 році в розмірі 1,5 млрд. євро щомісяця


07:3311.10.2022

Європейська комісія працює над тим, щоб надавати Україні близько 1,5 млрд євро бюджетної підтримки щомісяця у 2023 році.

Про це пише Politico із посиланням на європейських чиновників, знайомих з обговоренням.

Комісія обговорює з міністерствами фінансів країн ЄС, як можна було б надати підтримку. Чиновники додали, що загальна сума, а також частка грантів чи позик все ще обговорюються.

Пропозиції можуть надійти вже наступного тижня або напередодні конференції з відновлення України у Берліні 25 жовтня, організованої Німеччиною, яка головує у G7, та Єврокомісією.

“Надання короткострокової допомоги у вигляді макрофінансової допомоги Україні досі здійснювалося на разовій основі”, – заявив у понеділок на конференції в Брюсселі єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган.

“З огляду на постійну потребу допомоги можна було б розглянути більш структуроване рішення для більш високого ступеня передбачуваності, і я старанно працюю з країнами ЄС над рішенням, яке дозволить нам мати більш структуровану, передбачувану та автоматизовану підтримку принаймні наступного року”, – додав Ган.

За оцінками Києва, дефіцит бюджету наступного року складе близько 3,5 млрд доларів на місяць, і США зобов’язалися покривати 1,5 млрд доларів на місяць, просячи союзників зробити те саме.

Нагадаємо,7 жовтня президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала виділення Україні ще 2 мільярдів євро в межах погодженої ще в червні макрофінансової допомоги.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'ЄС планує допомогу Україні у 2023 році в розмірі 1,5 млрд. євро щомісяця' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube