Уряд України попри заборону дозволив експорт 100 тис. тонн вугілля до Польщі


09:0920.09.2022

Кабінет міністрів дозволив експортувати 100 000 тонн вугілля до Польщі.

Про це повідомив у понеділок, 19 вересня, міністр енергетики Герман Галущенко.

Від середини червня в Україні діє фактична заборона на експорт вугілля. Спочатку були встановлені нульові квоти на експорт усіх видів енергетичного вугілля, а на початку вересня – навіть на експорт коксівного вугілля, яке використовується в металургії.

Проте 10 серпня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна готова розглянути експорт вугілля до Польщі попри заборону на його вивезення.

Під час робочого візиту до Варшави у понеділок Галущенко розказав, що це рішення уже ухвалене.

“Герман Галущенко проінформував [польську] колегу [Анну Москву] про рішення української влади відкрити квоту на експорт вугілля до Польщі в обсязі 100 000 тонн. Польська сторона подякувала за це важливе політичне рішення, зазначивши, що в умовах російського енергетичного шантажу вугільна галузь набула додаткової ваги”, – йдеться в повідомленні Міненерго.

Вугілля – важливе джерело опалення у Польщі, у багатьох приватних будинках встановлені печі, які працюють саме на цьому паливі. Польський прем’єр Матеуш Моравецький минулого тижня заявив, що Польща контрактує на зиму такий обсяг вугілля, якого має вистачити на найсуворішу зиму.

З 10 серпня країни-члени Євросоюзу припинили купувати вугілля у Росії. Польща зараз імпортує вугілля з Колумбії, Індонезії та Казахстану.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube