США знімають гриф секретності з інформації про підкуп росією політиків і партій у світі. Мова йде про шалені суми, – CNN


09:3814.09.2022

Росія з 2014 року потай перерахувала понад $300 млн іноземним політичним партіям у всьому світу. Ці дані містяться в доповіді розвідувальної спільноти США.

Про це виданню повідомив CNN високопосадовець Білого Дому.

Чиновник сказав журналістам, що, крім таємного перерахування $300 млн, Росія також планувала перевести в цей період ще не менше сотні мільйонів доларів іноземним політичним партіям, посадовим особам і політикам у більш ніж двох десятках країн і на чотирьох континентах. Крім того, додав він, “Росія, ймовірно, таємно переказувала додаткові кошти у деяких випадках, які не вдалося відстежити”.

Завданням цього фінансування, вважає джерело CNN, було “отримати підтримку конкретних політичних партій для підриву демократій у всіх цих країнах”.

За словами чиновника, доповідь була запитана цього літа офіційними особами адміністрації Джо Байдена, рівень її секретності було навмисно знижено, щоб інформацією з нього можна було ділитися з союзниками у всьому світі та оприлюднити.

Розвідспільнота США інформує окремі держави про таємне російське фінансування, націлене на їхнє конкретне політичне середовище. Адміністрація Байдена сподівається, що оприлюднення такої інформації підвищить обізнаність усього світу про тіньове фінансування Росією політиків і спонукає інші країни передавати США власну інформацію про операції Росії.

Крім того, поставлене завдання розкрити механізми таємного політичного впливу Росії, яке є “глобальним явищем” та “вимагає скоординованих дій”.

На цьому етапі ухвалено рішення також “повідомити” про це саму Росію та партії, які вона фінансує.

Це, окрім іншого, означає, що США більше не бачать необхідності приховувати, що мають намір притягати до відповідальності фігурантів цих операцій, сказав урядовець.

Адміністрація Байдена вважає важливим визнати, що втручання Росії – це не тільки явна проблема для США.
“Мета цієї кампанії з викриття полягає в тому, щоб вийти за межі Сполучених Штатів, не заперечуючи, що це викликає в нас заклопотаність і вразливість, яку ми тут маємо. Але ми хотіли використати кампанію з викриття, щоб помістити наш контекст у ширші рамки проблеми Російського прихованого політичного впливу, який має глобальний характер, як ясно показує аналіз СК”, – сказав чиновник.
“Нам ясно, що це триває, це всеосяжно, це глобально”, – сказав представник адміністрації про таємні політичні операції Росії.
Держсекретар Ентоні Блінкен у понеділок розіслав у посольства по всьому світу телеграму з докладним викладом результатів цього огляду, проведеного розвідувальною спільнотою.
Глобальне втручання Росії було задокументовано в деяких випадках, зокрема в Боснії, Чорногорії та Албанії. У телеграмі Блінкена йдеться про те, що перевірка розвідувального співтовариства США охоплювала втручання Росії в більш ніж два десятки країн.
“Для Росії вигоди від “таємного політичного фінансування” двоякі: розвиток впливу на осіб і партії, які отримують вигоду, і підвищення ймовірності того, що ці партії добре проявлять себе на виборах. Приховані стосунки між цими партіями та їхніми російськими благодійниками підриватимуть цілісність демократичних інституцій і віру суспільства в них”, – ідеться в телеграмі.
Блінкен докладно розповів про методи втручання Росії, зокрема про щедрі подарунки, готівку або криптовалюту, переміщення коштів через підставні компанії та аналітичні центри, а також про використання рахунків і ресурсів російського посольства.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'США знімають гриф секретності з інформації про підкуп росією політиків і партій у світі. Мова йде про шалені суми, – CNN' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube