Вперше. ВАКС дозволив конфіскувати українські активи власника МТС Євтушенкова


22:3401.09.2022

Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про стягнення в дохід держави майна російського олігарха Володимира Євтушенкова.

Про це повідомляється на сайті суду.

“Це перше рішення про конфіскацію майна російського громадянина в Україні. Така конфіскація передбачена законом України “Про санкції”, має винятковий характер та може застосовуватися лише під час дії воєнного стану до тих осіб, які значною мірою сприяли збройній агресії проти України”, – заявив ВАКС.

Причетність Євтушенкова до війни проти України полягає в тому, що його компанії займаються виготовленням безпілотних літальних апаратів для російської армії.

Рішення ВАКС ще має підтвердити Апеляційна палата, перш ніж майно остаточно перейде в дохід держави. Вона має п’ять днів на розгляд конфіскації.

Євтушенков має в Україні кілька компаній, які володіють нерухомістю (в основному в Запоріжжі).

Євтушенков є засновником і мажоритарним акціонером холдингу АФК “Система”, до якого входить, зокрема, телекомунікаційна компанія МТС, мережа клінік Медсі, лісопромислова компанія Segezha Group, велика частка в інтернет-магазині Ozon.

Олігарх перебуває під санкціями України, Великої Британії, Австралії.

Концерн “РТІ Системи” Євтушенкова виробляє і постачає Міноборони РФ стаціонарні радіолокаційні станції “Воронеж”, що призначені для виявлення та супроводження балістичних і крилатих ракет та інших аеродинамічних об’єктів. У 2021 році компанія “Кронштадт” (входить до АФК “Система”) розпочала серійне виробництво військових безпілотників.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Вперше. ВАКС дозволив конфіскувати українські активи власника МТС Євтушенкова' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube