Пентагон замовив для України зенітно-ракетні комплекси NASAMS на $182 млн, але отримаємо ми їх нескоро


08:1927.08.2022

Міністерство оборони США уклало контракт з компанією Raytheon Missiles & Defense для виготовлення зенітно-ракетних комплексів NASAMS. Вартість угоди – $182 млн, повідомляється на сайтах Пентагону та Raytheon.

“Україна приєднається до десятка інших країн по всьому світу, які покладаються на NASAMS, щоб захиститися від різноманітних загроз, включаючи крилаті ракети, літаки та безпілотні системи”, – заявили в Raytheon.

Орієнтована дата завершення робіт – 23 серпня 2024 року.

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. Raytheon відповідає за постачання ракет класу “повітря-повітря” середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки.

Нові NASAMS увійшли до складу останнього з оголошених США пакетів військової допомоги. 24 серпня Пентагон оголосив, що Україна отримає шість додаткових систем протиповітряної оборони NASAMS, а також велику кількість боєприпасів до інших видів зброї та іншу військову техніку та обладнання.

Перші системи NASAMS, які були в липневому пакеті військової допомоги, Україна має отримати за два-три місяці.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube