The New York Times – про “фундаментальну інтригу у російській політиці”


09:3419.08.2022

Попри невдачі на війні в Україні, у сусідній державі, як і раніше, лідером залишається нинішній президент Володимир Путін – він досі має високий рейтинг та відсутність серйозних конкурентів і єдиним, хто може на це вплинути, є українська армія.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

За інформацією видання, сценарій про раптове закінчення війни російським президентом та виведення військ, здається малоймовірним. Так само важко уявити, що Росія неочікувано перегляне свою політику та почне будувати відносини з Україною та Заходом на новій мирній основі.

“Війна в Україні значною мірою є результатом особистої одержимості Путіна, і навряд чи він добровільно погодиться її припинити. Що залишає іншу можливість: Росія без Путіна, з усіма надіями на мирну Росію, пов’язану зі зміною влади в країні. Це також здається малоймовірним”, – пишуть автори статті.

Зазначається, що Путін залишається політичним лідером у державі-терористці, незважаючи на те, що “взяти Київ за три дні” не вдалося. Він має всього двох ймовірних наступників – Михайла Мішустіна, занадто пов’язаного лояльністю до президента, та Олексія Навального, який сидить за гратами.

При цьому у владних колах Росії не видно жодних проявів реальної опозиції до чинного диктатора, бо він вміло маніпулює посадовцями за допомогою корупції, дозволяючи їм будувати корупційні схеми і тим самим тримаючи їх на гачку.

“Війна мала потенціал перевернути це обчислення. Правлячий клас, який завдячує своїм багатством своїй владній позиції, зіткнувся з новою реальністю: їхню власність на Заході або конфіскували, або піддали санкціям – більше немає яхт, більше немає вілл, нікуди втекти. Для багатьох чиновників і олігархів, наближених до влади, це означає крах усіх життєвих планів, і в принципі можна припустити, що в Росії немає жодної соціальної групи, більш незадоволеної війною, ніж клептократи Путіна”, – сказано в тексті.

Проте і тут є нюанси, адже вони самі обміняли свої права політичних агентів на ті самі яхти та вілли. З цим пов’язана фундаментальна інтрига у внутрішній російській політиці. Військова ескапада Путіна мала руйнівний вплив на життя еліти істеблішменту, на яку він завжди покладався. Але еліти, які залежать від влади, заради свого багатства та безпеки, виявляються не в змозі сказати “ні” Путіну. Так само немає протестних настроїв ні серед середнього класу, ні серед простого народу – вони або бояться, або сліпо вірять пропаганді.

На думку авторів NYT, єдиним, що може реально загрожувати владі Путіна, є програш Росії у війні в Україні.

“Фактором, який сьогодні серйозно загрожує силі Путіна, є українська армія. Лише втрати на фронті мають реальні шанси змінити політичну ситуацію в Росії, про що добре свідчить російська історія. Після поразки в Кримській війні в середині XIX століття цар Олександр II був змушений провести радикальні реформи. Те ж саме сталося, коли Росія програла війну з Японією в 1905 році, а перебудова в Радянському Союзі була зумовлена значною мірою провалом війни в Афганістані”, – зазначили у статті.

У матеріалі також додали, що, якщо Україні вдасться завдати значних втрат російським військам, може розгорнутися аналогічний історичний процес.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'The New York Times – про “фундаментальну інтригу у російській політиці”' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube