Дипломати, експерти і військові закликали Байдена дати більше зброї Україні, доки не пізно. В Держдепі відповіли


05:3418.08.2022

У США майже 20 військових експертів, фахівців з національної безпеки та дипломатів закликали адміністрацію президента Джо Байдена надати Україні зброю великої дальності для протистояння Росії, зокрема ракети ATACMS. Заява експертів опублікована у виданні The Hill.

Спікер Держдепу США Нед Прайс на брифінгу відповів на цей заклик та сказав, що на кожному етапі війни допомогу США Україні було адаптовано до становища на фронті.

Підписанти заяви вважають, що війна в Україні досягла вирішального моменту та що на карту поставлено життєво важливі інтереси США.

На їхню думку, адміністрація Байдена виявляє надмірну обережність у прагненні уникнути провокування російської ескалації – ядерної війни, чи третьої світової війни. 

“Поки російські війська намагаються перегрупуватися на сході та запобігти спробам України відбити Херсон на півдні, настав час для союзників України зробити все можливе, надавши їй засоби, необхідні для перемоги”, – йдеться у заяві експертів.

Підписанти заяви впевнені, що за наявності необхідної зброї та економічної допомоги Україна може перемогти Росію.

Вони заявили, що Україні потрібні далекобійні вогневі засоби, щоб зірвати настання Росії, зокрема знищити російські запаси пального та боєприпасів.

“Це означає, що США мають відправити боєприпаси ATACMS для HIMARS, з дальністю 300 км, необхідні для ураження російських військових цілей у будь-якій точці України, включаючи окупований Крим”, – наполягають експерти. 

Вони додали, що Україна потребує постійного поповнення запасів боєприпасів та запчастин для артилерійських платформ, а також більше засобів протиповітряної оборони малої та середньої дальності для протидії російським повітряним та ракетним атакам.

Серед тих, хто підписав заяву, відставні високопоставлені військові та дипломати, зокрема: генерал Філіп Брідлав, колишній посол США в Україні Вільям Тейлор і екс-заступник генсека НАТО і посол у РФ Олександр Вершбоу.

Представник Держдепу у відповідь на прохання прокоментувати цей заклик заявив, що США продовжать надавати всі доступні їм ресурси українським партнерам, щоб вони могли захищати свою країну, демократію і свободу.

Він підкреслив, що на кожному етапі війни США адаптували свою допомогу Україні відповідно до ситуації, даючи саме ту зброю, яка була найбільш необхідною в конкретній ситуації.

Щодо закиду в надмірній обережності та побоюваннях початку третьої світової війни, Прайс сказав, що США дають Україні зброю для самооборони, але поширення війни “за межі України ширше до Європи або потенційно доведення Росії до конфлікту з НАТО і США” – не на користь Україні, НАТО, Європі та США.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Дипломати, експерти і військові закликали Байдена дати більше зброї Україні, доки не пізно. В Держдепі відповіли' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube