США виділять $89 млн. на розмінування України


08:5010.08.2022

Сполучені Штати виділять Україні додаткові 89 мільйонів доларів на розмінування територій. Про це заявили у Державному департаменті США у вівторок, 9 серпня.

Як заявили у відомстві, кошти підуть на очищення українських територій від вибухових пристроїв, залишених російською агресією.

За оцінками українського уряду, міни та снаряди засмічують 160 тисяч квадратних кілометрів України. На виділені кошти планують створити 100 команд для розмінування.

Кореспондент«Голосу Америки» в Держдепі Джефф Селдін цитує представника відомства, за словами якого до складу груп увійдуть від двох-трьох до 12 людей, які займатимуться розмінуванням лише на суші. Укомплектування груп передбачає забезпечення їх необхідним обладнанням, зокрема, захисним спорядженням, металошукачами, землерийними машинами.

«Гротескне використання саморобних вибухових пристроїв у спосіб, який ми бачимо в Україні російськими акторами, раніше асоціювалося лише з (екстремістським рухом – ред.) ІДІЛ у Сирії. Ці вибухонебезпечні предмети блокують доступ до родючих сільськогосподарських угідь, затримують зусилля з відбудові, перешкоджають переміщеним громадам повернутися до своїх домівок і продовжують вбивати та калічити невинних українських цивільних», – коментує пресслужба Державного департаменту.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube