Подоляк не виключає, що заяви про контрнаступ на Херсон – частина інформаційної війни, і цитує Мухамеда Алі


16:0609.08.2022

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС.

BBC: Звичайно, воєнні речі повинні коментувати воєнні експерти, але “контрнаступ на Херсон” вже став політичною фігурою. За місяць, протягом якого Україна говорить про майбутній контрнаступ на Херсон, Росія, якщо вірити Олексію Арестовичу, стягнула туди вже близько 30 БТГ, і зараз там експерти очікують уже мало не нову Курську дугу, і у військовому плані, і в політичному. То йшлося про справжню підготовку контрнаступу, чи це була якась велика ІПСО для того, щоб росіяни стягнули туди якісь великі сили з Донбасу?

Війна – це динамічний процес. Це постійна зміна своїх тактичних цілей. Безумовно, Росія має достатньо велику кількість ресурсів, щоб спробувати переламати хід війни, який для них, давайте відверто, виходячи з тих цілей, які вони проговорювали з самого початку, складається невдало. Вони теж шукають можливості завдати нам поразки і концентрують ударні угрупування на тих чи інших напрямах.

Безумовно, з точки зору військової справи набагато краще говорити не про конкретні спецконтроперації, а в цілому про можливість деблокади. І ми про це говоримо: для нас неможливо уявити, що Херсон залишиться у окупантів. Це принципово. Більше того, події на Антонівському мосту показують, що для нас принципово звільнити саме Херсон. Бо це дуже велике місто. Це єдине місто такого розміру, яке перебуває в окупації, якщо не враховувати Луганськ і Донецьк – це інше питання, це питання восьми років війни. І тому певні дії (для цього) наша армія робить вже сьогодні. (Херсон – єдиний обласний центр, який окупували росіяни з початку повномасштабної війни, але найбільше захоплене місто насправді – Маріуполь – Ред.)

Чи була це ІПСО? Безумовно, сьогодні всі публічні коментарі – це частина ІПСО. Нам потрібно деморалізувати російську армію. Вони повинні розуміти, що тут постійно буде територія вогню, що їх тут будуть спалювати. Це ключове.

А з іншого боку, що таке контрнаступ? Він поступово йде вже сьогодні. Ми ж не воюємо як Росія. Це Росія формує великі колони, які відправляє в одному напрямку, незалежно від того, скільки людей загине. Жуковська технологія: покладемо стільки м’яса, вибачте, скільки покладемо, але цю висоту здобудемо. Ми ж так не воюємо. У нас війна зовсім інша, креативна війна, і наші партнери це бачать.

Креативна війна – це завдати максимальних збитків тиловому забезпеченню, обезкровити армію. Бити по базах палива, боєкомплекту, оперативно-тактичних штабах. Контрнаступи – це постійно, як у Мухамеда Алі, “пурхати як метелик і жалити як бджола”. Це ми і робимо. І це просто фантастична тактика наших Збройних сил.© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube