Косово на місяць відкладе заміну сербських документів


06:2801.08.2022

Частково визнане Косово відкладе на місяць перехід на національні документи та номерні знаки.

Про це повідомляє УП з посиланням на  прем’єр-міністра Косова Альбіна Курті.

“У співпраці з нашими міжнародними союзниками ми зобов’язуємося відкласти виконання рішень щодо автомобільних номерних знаків та документів на в’їзд-виїзд у пунктах перетину кордону з Сербією на 30 днів за умови, що всі барикади будуть розібрані та буде відновлено повну свободу пересування”.

Північ Косова заселена етнічними сербами, які негативно ставляться до відокремлення регіону від Сербії. Тому там досі користуються сербською валютою та мають сербське громадянство. Угода 2011 року між Сербією та Косовом передбачає тимчасове – терміном на 5 років, використання мешканцями півночі Косова нейтральних документів та номерних знаків. Попри те, що перехідний період вже давно завершився, всі спроби примусити косовських сербів перейти на національні документи лише викликали масові протести. 

З 1 серпня нейтральні документи та автомобільні знаки Косово мали втратити чинність.

Міжнародні сили під керівництвом НАТО, які відповідають за забезпечення стабільності в Косові (KFOR), заявили, що готові втрутитися, якщо стабільність опиниться під загрозою.

“Загальна ситуація з безпекою у північних муніципалітетах Косова залишається напруженою. Місія KFOR під керівництвом НАТО уважно стежить за ситуацією і готова втрутитися, якщо стабільність опиниться під загрозою відповідно до свого мандату, що випливає з резолюції 1244 РБ ООН від 1999 року”.

НАТО також продовжує повністю підтримувати процес нормалізації відносин між Приштіною та Белградом і  закликає всі сторони продовжувати переговори, оскільки “це має вирішальне значення для регіонального миру та безпеки”.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Косово на місяць відкладе заміну сербських документів' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube