Фукуяма вважає реалістичним повернення Херсона та портів на Азові, але треба поспішати


11:5418.07.2022

У найближчі кілька місяців українським військовим буде важко повернути під свій контроль Донбас. Найреалістичніша стратегія – зосередитись на півдні країни, повернувши Херсон та порти на Азовському морі.

Так, кінця літа можна буде побачити реальний прогрес на півдні України.

Про це американський філософ та політолог Френсіс Фукуяма розповів в інтерв’ю DW.

“Думаю, що найреалістичніша стратегія на цей момент – зосередитись на півдні країни, знову відкрити Україні доступ до Чорного моря, повернувши Херсон та порти на Азовському морі. Це важливіше, ніж Донбас. Я думаю, що повернення Донбасу буде важко здійснити в найближчі кілька місяців”, – сказав політолог.

Він наголосив, що для України дуже важливо повернути доступ до чорноморських портів, щоб відновити експорт усіх своїх сільськогосподарських товарів, а також розірвати блокаду Одеси.

Фукуяма переконаний, що саме звільнення Херсона та зняття блокади портів стане реальною передумовою для початку переговорів про припинення вогню.

“Я собі це так уявляю, що саме на цьому вони (українці – ред.) збираються зосередитись. Вони вже почали наступ у районі Херсона і досягли там певного прогресу. Якщо, скажімо, до вересня чи жовтня вони справді звільнять цей район, це закладе передумови для початку серйозних переговорів про припинення вогню. Але я не думаю, що українці зможуть домогтися їх до того, як відкриють доступ до зовнішнього світу Чорним морем”, – розповів філософ.

Але, попереджає він, ипкба поспішати.

-Є дві великі небезпеки. Перший тест чекає на європейську підтримку України наступної зими. Росія вже фактично припинила постачання природного газу. І я думаю, що з настанням холодів у Європи виникне реальна проблема для того, щоб знайти заміну російському газу. Друга небезпека – підтримка України з боку республіканців у США поступово слабшає. Трамп при цьому знаходиться на іншому боці – він налаштований проросійськи, не проукраїнськи.

Очевидно, що якщо він повернеться у 2024 році на пост президента, це може вирішити всі проблеми Росії на сьогодні, тому що Трамп має намір вивести США з НАТО. Таким чином, Кремль досягне своєї головної мети просто завдяки зміні курсу американської політики. Ось чому я вважаю вкрай важливим, щоб Україна досягла певного прогресу та перехопила ініціативу на полі бою протягом літа.

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Фукуяма вважає реалістичним повернення Херсона та портів на Азові, але треба поспішати' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube