Центральна виборча комісія України виходить з Асоціації організаторів виборів країн Європи


22:0208.03.2022

Таке рішення було прийнято в зв’язку з тим, що ACEEEO (Асоціації організаторів виборів країн Європи) не прийняла рішення про виключення виборчих органів РФ та Білорусі з Асоціації.

Про це йдеться в заяві ЦВК, яка розміщена на офіційній фейсбук-сторінці Центральної виборчої комісії, передає Інше ТВ.

«У той час, коли наші відважні Збройні Сили України, правоохоронні органи, сили територіальної оборони і навіть мирні жителі дають героїчну відсіч окупантам на фронті, Комісія, усвідомлюючи необхідність захисту демократії від руйнування, ще 27 лютого звернулась до профільних міжнародних організацій та іноземних органів адміністрування виборів із закликом припинити співпрацю та виключити зі своїх лав виборчі інституції країни-агресора.

На превеликий жаль, за результатами голосування країн-членів АСЕЕЕО 4 березня 2022 року рішення про виключення виборчих органів росії та білорусі не було прийнято.

Натомість було призначено повторне голосування до 9 березня, але вже з питання зупинення членства цих органів у організації.

Варто відзначити, що подальше перебування у складі цивілізованих інституцій представників країн-агресорів суперечить природі цих інституцій, місії АСЕЕЕО підтримувати належне врядування та демократію. Відсутність реакції на попередні так звані президентські вибори в білорусі, мовчазна згода на проведення виборів росіїської федерації на території України – у Криму, бездіяльність щодо актів агресії в Україні сьогодні є руйнівною силою для здобутків цивілізованого світу, спотворює викарбувані роками загальновизнані принципи демократії.

7 березня 2022 року про вихід з ACEEEO заявили Державна виборча комісія Республіки Польща та Державна виборча комісія Словенської Республіки, як реакцію на ганебні результати голосування за виключення країн-агресорів зі складу АСЕЕЕО. Сьогодні про вихід оголосили Державна виборча комісія Республіки Хорватія та Центральна виборча комісія Республіки Литва.

Ми заявляємо, що Центральна виборча комісія України вирішила вийти зі складу учасників АСЕЕЕО у відповідності до Статуту організації. ЦВК України не може перебувати поруч та толерувати присутність недемократичних органів адміністрування виборів у складі міжнародних інституцій.

Закликаємо всіх інших членів – прихильників демократичних стандартів, зважаючи на ті звірства, які чинять представники агресора в Україні, не толерувати країну-терориста та прийняти рішення про вихід з Організації. В ситуації, що склалася, – неможливо залишатися осторонь. Відсутність осуду – означає підтримку!

Водночас ми висловлюємо вдячність за підтримку та прояв солідарності з Україною виборчих органів Польщі, Словенії, Хорватії, Литви, інших країн, які підтвердили своєю позицією те, що псевдодемократії та тиранії не місце в цивілізованому співтоваристві.

Переможе Україна — переможе Демократія – переможе Світ (Цивілізація)! Слава Україні!», — йдеться в заяві ЦВК.

Як повідомляло Інше ТВ, Не тільки Гаага: генпрокурор Німеччини почав розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Понравилась статья? Расскажите друзьям![hupso]

'Центральна виборча комісія України виходить з Асоціації організаторів виборів країн Європи' не имеет комментариев

Будьте первым!

Желаете поделиться мнением?

© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube