На Миколаївщині прокуратура знову через суд повертає ліс. Коли вже посадять тих, хто попродавав


17:1224.06.2024

Прокуратура продовжує повертати у державну власність незаконно вилучені землі лісу вартістю 80,7 млн грн.

Баштанською окружною прокуратурою до Господарського суду Миколаївської області подано черговий позов в інтересах держави в особі Миколаївської облдержадміністрації до Головного управління Держгеокадастру в області та Снігурівської міської ради Баштанського району щодо повернення державі земельної ділянки лісового фонду площею 16 га вартістю понад 80,7 млн грн.

Прокуратурою встановлено, що Держгеокадастром при формуванні ділянок сільськогосподарського призначення та передачі їх у власність територіальної громади, з порушенням порядку – без згоди держави в особі Кабінету Міністрів України та зміни цільового призначення, незаконно включено до їх складу землі лісового фонду, які перебували у постійному користуванні державного підприємства «Баштанське лісове господарство» (на цей час ДСГП «Ліси України»).

Внаслідок цих незаконних дій Держгеокадастру, землі лісового фонду вибули з постійного користування спеціалізованого державного лісогосподарського підприємства та, всупереч прямої заборони на їх вилучення з державної власності, передані у комунальну власність під виглядом сільськогосподарських угідь.

Питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для Миколаївської області, так і для держави в цілому, тому органами прокуратури вживаються заходи до їх повернення у державну власність.

Наразі, судом відкрито провадження у справі, її розгляд триває.

Нагадаємо також: На Миколаївщині прокуратура через суд хоче повернути 70 га лісових земель, які Держгеокадастр передав Снігурівській міськраді© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube