За найпростіше укриття в дитсадку взявся підприємець, за яким і до того “золоті верби росли”


15:2112.06.2024

Прокуратура вимагає стягнути в дохід держави понад 630 тис грн, сплачених недобросовісному підряднику на облаштування найпростішого укриття в закладі дошкільної освіти.

Господарським судом Миколаївської області 10.06.2024 відкрито провадження у справі за позовом Баштанської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Баштанської міської ради, відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради, Південного офісу Держаудитслужби до фізичної особи-підприємця про визнання недійсним договору підряду щодо поточного ремонту підвальної частини дошкільного закладу (облаштування найпростішого укриття) в м. Баштанка як такого, що суперечить інтересам держави і суспільства з умислу однієї сторони та застосування наслідків недійсності шляхом стягнення із відповідача понад 630 тис грн в дохід держави.

Так, ювенальним прокурором встановлено, що зазначений приватний підприємець у вересні 2023 року вироком Первомайського районного суду визнаний винним у скоєні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.191, ч. 1 та ч. 3 ст. 358 КК України. Окрім основного покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком, також вироком суду його позбавлено права займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням державних замовлень та використанням бюджетних коштів.

Проте знаючи, що даний вирок набрав законної сили, у листопаді 2023 року зазначений підприємець в системі електронних закупівель подав свої пропозиції щодо участі в тендері Відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради на облаштування найпростішого укриття у дошкільному закладі, утаївши від замовника факт судової заборони займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням державних замовлень та використанням бюджетних коштів.

У подальшому за результатами проведених торгів між Відділом освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Баштанської міської ради та вказаною фізичною особою-підприємцем, як переможцем у процедурі закупівлі, в листопаді 2023 року укладено договір підряду на виконання вказаних робіт та наприкінці грудня того ж року вказаному підприємцю перераховано з місцевого бюджету понад 630 тис грн.

Судовий розгляд триває.

Нагадаємо: На Миколаївщині прокуратура подала 70 позовів щодо незадовільного стану укриттів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube