Головний архітектор Миколаєва розповів про ідею реновації ДОФу


13:0906.06.2024

У Миколаєві працюють над проєктом реновації Будинку офіцерів флоту, більш відомого, як ДОФ.

Про це під час брифінгу розповів головний архітектор Миколаєва Євген Поляков, інформує Миколаївська міськрада.

«Ми це робимо в рамках програми CPD від Спілки архітекторів Швеції. Був конкурс серед команд архітекторів України, в якому брали участь більше 45 учасників. Відібрали 12 команд для підвищення кваліфікації, створення інвестиційного проєкту та залучення коштів на його реалізацію. Моя команда була відібрана. Наша ідея — це попрацювати з Домом офіцерів флоту», – розповів Поляков.

Свій вибір команда головного архітектора мотивує тим, що, незважаючи на свій незадовільний стан, до повномасштабної війни ДОФ був місцем концентрації культурних подій. Після вторгнення рф Дім офіцерів став активним волонтерським центром. Частина території була пошкоджена через ракетний удар в 2022 році, але тут гуртувалась емоційна складова міста і про це місце знають навіть за межами Миколаєва. Зараз ДОФ продовжує працювати, він наповнений людьми, культурними подіями,

Серед проблематик будівлі Поляков назвав, крім фізичного стан, відсутність чіткої функції, як ДОФ буде використовуватись, а також невідповідність сучасним вимогам.

«Ми хочемо, щоб цей проєкт був одним із кроків у відновлення Миколаєва. Це передбачає функціональну реорганізацію цього місця, архітектурне переосмислення та наповнення контекстом нашої Української держави», – пояснює спікер.

Зокрема, при відновлення об’єкта планують застосовувати таврійський розпис як елемент повернення південно-української ідентичності місту.

Серед ідей в рамках майбутньої реновації — запровадити в ДОФі роботу навчально-дослідницької секції, в межах якої будуть впроваджуватись інновації та розробки, працюватиме лабораторія Водного центру.

«Таке місце необхідне, тому що це пов’язано з водою, а вода — це життя. А також із відновленням спадщини. Тому ми і називаємо це одним із кроків відновлення життя в Миколаєві», – пояснює концепцію Євген Поляков.

Також в ДОФі хочуть запровадити культурно-просвітницьку секцію, яка буде передбачати відповідну діяльність: волонтерську, культурні та громадські заходи, активності для дітей.

Поляков уточнив, що наразі немає чіткої відповіді на питання щодо суми коштів, необхідної на проєкт з відновлення ДОФу, вона буде відома після завершення роботи над концептом.

Як повідомляло Інше ТВ, Головний архітектор Миколаєва показав, як може виглядати відбудований ліцей №48, який був зруйнований росіянами (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube