Цьогоріч у Миколаївській області 208 немовлят отримали неонатальну допомогу: все, що треба про це знати


18:5926.04.2024

Неонатальна допомога – це комплекс медичних заходів, мета якого – допомогти дітям, які народились раніше терміну. Медичні заклади, що надають неонатальні послуги, контрактуються за пакетом “Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках”. 

У Миколаєві таких два.

Все, що треба знати про неонатальну допомогу, розповіли в пресрелізі НСЗУ, передає Інше ТВ.

“Неонатальна допомога надається немовлятам, які народилися передчасно або мають складну патологію. Це пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій, яку НСЗУ оплачує за найвищим тарифом.При цьому, дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей медзаклади отримують додатково централізовано за державними закупівлями. В тариф включено тільки ліки поза централізованими закупівлями, які входять у Національний перелік лікарських засобів. Також в тариф включено вартість витратних матеріалів. Цьогоріч Національна служба здоров’я вже виплатила медичним закладам Миколаївщини понад 7 мільйонів гривень. Фінансування на цей рік – стабільне та гарантоване” – пояснює керівник Південного міжрегіонального  департаменту національної служби здоров’я України Денис Чорний. 

Тариф у 2024 році становить 8735 грн, а до нього застосовуються відповідні коефіцієнти. Наприклад, за лікування одного новонародженого, маса якого при народженні становить 1000 – 1499 грамів, і який потребує або вентиляції легень більше 4 діб, або суттєвих хірургічних втручань, медичний заклад отримає майже 195 тис. грн. За лікування немовля з масою при народженні  750 – 999 грамів — майже 422 тис. грн, з масою меншою за 750 грамів — понад 551 тис. грн.

Загалом, цьогоріч у Миколаївській області 208 немовлят отримали послуги за цим пакетом. На цей рік на Миколаївщині послуги за пакетом надають два медичні заклади. Всі – розташовані у місті Миколаїв – це КНП “Миколаївська обласна клінічна лікарня” та КНП “Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня”. 

Неонатальні послуги надаються виключно в стаціонарних умовах.

Підстави для надання послуги:

направлення лікуючого лікаря;

доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги або виїзною неонатологічною бригадою невідкладної медичної допомоги та інтенсивної терапії;

переведення з іншого ЗОЗ та/або клінічного підрозділу ЗОЗ;

самозвернення.

Знайти медичний заклад, законтрактований з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги при гострому інсульті, можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг. Необхідно обрати область (Миколаївська) та групу послуг («Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках»). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Як повідомляло Інше ТВ, Як отримати гроші замість “пакунка малюка”: тримайте інструкцію© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube