Данія, Польща та UNDP організували нову серію короткострокових професійних курсів на Миколаївщині


19:3809.04.2024

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки урядів Данії та Польщі організувала нову серію тритижневих професійних курсів для перепідготовки дорослого населення Миколаївщини. Чотири професії обрали відповідно до потреб місцевих роботодавців.

Про це повідомляється на сайті UNDP, передає Інше ТВ.

Навчання відбувалося в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, що дало змогу запустити курси для лаборантів хіміко-бактеріологічного аналізу в Арбузинці, дякуючи щедрій підтримці уряду Данії. За фінансової підтримки Уряду Польщі слухачі навчалися за такими професіями: електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж (м. Миколаїв), молодша медична сестра (м. Миколаїв), плодоовочівник (с. Андріївка).

Для тритижневих курсів, які передбачали теоретичне та практичне навчання, UNDP та партнери закупили необхідне обладнання та витратні матеріали, як-от спеціальне обладнання для лаборантів і насіннєвий матеріал для плодоовочівників. Варто зазначити, що 78% слухачів уже працевлаштувалися за отриманими професіями.

Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен сказав: «Наявність постійної роботи є необхідною умовою для стабільного життя вдома та шансом зробити свій внесок у повоєнне відновлення. Тому Данія з радістю підтримує курси перепідготовки, які дадуть змогу жителям Миколаївщини відновити свої позиції на ринку праці, забезпечуючи їх внесок у стійкість України».

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що попередній позитивний досвід проведення короткострокових курсів підтверджує актуальність цього формату для перекваліфікації та працевлаштування. «Завдяки щирій підтримці наших партнерів і системній співпраці з місцевими роботодавцями та закладами освіти UNDP успішно організовує навчання за відповідними професіями, — сказав він. — Рівень працевлаштування слухачів складає від 67 до 100 відсотків і відображає високий попит на таку діяльність. Зусилля UNDP спрямовані на відновлення постраждалих від війни громад в Україні всіма можливими способами».

Для довідки

1 квітня 2024 р. у Снігурівському ліцеї на Миколаївщині розпочалися курси для трактористок. Це новий формат теоретичної та практичної підготовки, яка триватиме півроку. Від початку повномасштабної війни Російської Федерації в Україні UNDP у співпраці з міжнародними партнерами сприяє перекваліфікації дорослих у різних областях України. На сьогодні вже понад 1 000 осіб отримали нові навички, актуальні на ринку праці.

Як повідомляло Інше ТВ, Перекваліфікація заради держави. Які професії потрібні© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube