В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ)


18:3120.03.2024

В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова.

18 березня 2024 року було підписано розпорядження Очаківського міського голови №45 «Про перейменування цих вулиць на території Очаківської міської територіальної громади».

Про це передає Інше ТВ.

Згідно документу, подання на перейменування вулиць Суворова, Шмідта та Кутузова було зроблено від Очаківського міського голови Сергія Бичкова 15 березня на основі результатів громадського обговорення та норм Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії».

Так, тепер вулиця Суворова носитиме ім’я Володимира Ободенка, вулиця Шмідта – Олега Мединського, а вулиця Кутузова – Героя України Миколи Ніконова.

Також цим розпорядженням доручено Очаківській комунальній службі благоустрою виготовити та встановити аншлаги з новими назвами вулиць.

Розповімо трохи про людей, іменами яких названо вулиці в Очакові.

Володимир Ободенко. За інформацією газети «Голос України», очаківець, який зустрів 24 лютого 2022 року на танкері в Атлантиці в якості третього помічника капітана. 3 березня 2022-го вже молодший лейтенант Володимир Ободенко вступив до лав ЗСУ. В одній із частин обійняв посаду командира 3-го мінометного взводу мінометної батареї, яка на той момент стояла на захисті Миколаївської області. Загинув під Бахмутом 24 квітня 2023 року – витягнув двох поранених бійців з поля бою, повернувся за іншими… Рідним наказав розвіяти свій прах над Чорним морем у разі загибелі, що й було зроблено.

В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 5
В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 13

Оле́г Меди́нський. За інформацією Вікіпедії,ветеран 73-го морського центру спеціальних операцій (Очаків), після багаторічної служби у морському спецназі звільнився в запас. Проживав з сім’єю в Очакові. Займався спортивно-патріотичним вихованням молоді, був тренером з кіокушин-кан карате (чорний пояс ІІ дан). Засновник і президент Військово-патріотичного спортивного клубу «Майський» в Очакові, з 2006 року. Коли почалися бойові дії на сході України, повернувся у військо, і з 2014 року перебував у зоні проведення АТО. За два роки війни Мединський побував практично у всіх «гарячих точках», включаючи Іловайськ. 5 вересня 2016 року загинув в районі міста Маріуполь, підірвавшись на протипіхотній міні під час виконання бойового завдання. За іншими даними загинув у бою у районі Мар’їнки від осколків міни.

В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 7
В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 14

Герой України Микола Ніконов. За інформацією Платформи пам’яті Меморіал, уродженець Кривого Рогу, командир загону 73-го Морського центру Спеціального призначення імені кошового отамана Антіна Головатого (частина спеціальної розвідки Сил спеціальних операцій ЗСУ), позивний Нік, загинув 12 березня 2022 року під час оборони Маріуполя. За 12 днів оборони міста підрозділ під командуванням Ніконова знищив 6 одиниць ворожої військової техніки та близько 50 одиниць живої сили противника. Він керував переміщенням підрозділу на більш безпечну ділянку оборонного рубежу та до останнього залишався прикривати підрозділ, загинув під обстрілами. Капітан 2 рангу Ніконов посмертно удостоєний звання Герой України.

В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 9
В Очакові тепер не буде вулиць Суворова, Шмідта і Кутузова – чиїми іменами вони названі (ДОКУМЕНТ) 15

Як повідомляло Інше ТВ, Перейменування на Миколаївщині чекає не тільки на Южноукраїнськ, а ще 9 населених пунктів© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube