У Миколаєві не зафіксовано суттєвих забруднень атмосферного повітря


19:5712.03.2024

У вівторок, 12 березня, представники Миколаївського обласного центру з гідрометеорології та департаменту ЖКГ провели брифінг щодо моніторингу атмосферного повітря у місті.

Суттєвих забруднень не зафіксовано.

Про це повідомили в Миколаївській міськраді, передає Інше ТВ.   

Завідувачка сектору спостережень за забрудненням атмосферного повітря Світлана Шепель розповіла, що фахівці гідрометцентру проводять дослідження забрудненості повітря чотири рази на добу у різних локаціях міста. Спостереження не припинялися і з початку повномасштабного вторгнення.

Окрему увагу Світлана Шепель звернула на вміст формальдегіду в повітрі. За її словами, суттєвих підвищень вмісту цієї речовини зафіксовано не було. 

“Є дві гранично допустимі концентрації цього газу у повітрі – середньодобова, яка є мізерною, – це 0,003 мг/м3. І є максимально разова – це 0,035 мг/м3. На даний момент у нас максимально разова концентрація навіть не фіксується. Тобто повітря в місті відносно чисте. Нічого критичного не відбувається. Протягом 10 років середньодобове забруднення атмосфери у нас фіксувалося від 4 до 6 ГДК”, – пояснила Світлана Шепель. 

Експертка додала, що протягом останніх 10 років у місті спостерігається підвищення саме середньодобового гранично допустимого коефіцієнту. Така ситуація характерна для всього південного регіону України, а також Сходу. Це пов’язано з кліматом та місцеположенням, адже формальдегід рахується з огляду на метеорологічні умови. Швидкість вітру, його напрямок, атмосферний тиск – це все впливає на концентрацію газу в повітрі. За іншими показниками забрудненості повітря в місті, наголосила фахівчиня, перевищень норм немає і не було протягом багатьох років. 

Начальник управління сталого розвитку міста департаменту ЖКГ Володимир Ніколайчук додав, що норми вмісту формальдегіду в повітрі, які існують наразі в Україні, є застарілими. Їх установили ще у 80-х роках минулого століття. В країнах Євросоюзу, наприклад, ці показники вже давно інші і дорівнюють 0,01 мг/м3. Серед головних забруднювачів повітря посадовець назвав – великовантажний транспорт, який проходить містом.

Як повідомляло Інше ТВ, На Миколаївщині за позовом прокурора підприємство відшкодувало понад 600 тис грн збитків, завданих довкіллю© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube