Заходи з адаптації до зміни клімату для Миколаївщини можуть коштувати понад 150 млн.євро – Міндовкілля


10:2718.02.2024

На вебінарі «Оцінка вразливості й ризиків та заходи з адаптації до зміни клімату для Миколаївської області» експерти проєкту APENA 3 спільно з Міндовкіллям презентували проєкт Стратегії адаптації до зміни клімату для Миколаївської області.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Інше ТВ.

Дані дослідження свідчать:

температури, які ми фіксуємо зараз, востаннє спостерігалися 125 тисяч років тому. А минулий рік був найтеплішим за останні 10 тисяч років;

Україна потрапила до регіонів нашої планети, де зміна клімату відчувається найгостріше;

Миколаївщина є одним із регіонів, які найбільше потерпають від кліматичної зміни – посух, росту максимальної температури. Одним з найбільш чутливих секторів цього регіону є рослинництво;

Найперспективнішими для Миколаївщини нарівні з рослинництвом є рекреація, подорожі й туризм. Дуже хочеться бачити повоєнну Миколаївщину популярним туристичним регіоном.

На вебінарі були презентовані сценарії до кінця 21 сторіччя – від оптимістичних до зовсім сумних. Для формування цих результатів розглядалося 32 чинники – середні температури, хвилі холоду, морози, сніг, зливи, дощ, екстремальна спека тощо. Всі показники розглядались для трьох періодів – до 2021-2040, 2041-2060 і 2060-2100 року. 

Для Миколаївщини сформований 7-річний план зі 172 заходів з адаптації, на втілення яких потрібно понад 150 мільйонів євро. Ці витрати можуть переглядатися і коригуватися на наступних етапах.

Також кліматологиня Світлана Краковська презентувала унікальні напрацювання – спеціальні формули, за якими можна з великою точністю вираховувати максимальне значення загроз та ризиків від зміни клімату. Ці формули є ноу-хау, навіть для ЄС, підкреслили у Міндовкілля.

Як повідомляло Інше ТВ, Держекоінспекція: у Миколаєві мають бути прийняті правила по догляду за зеленими насадженнями (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
Twitter Facebook Google Plus Youtube