В Баштанському районі Миколаївщини – вже третій осередок пташиного грипу


18:0208.02.2024

7 лютого виявлено випадок грипу птиці (гусей) на території підсобного господарства гр. Скорого М. В. у с. Кавказ Березнегуватської селищної ради.

Про це повідомили в Баштанський РВА, передає Інше ТВ.

«Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу ВЛ Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 07 лютого 2024 р. №000233 п.м./24, який був відібрано в підсобному некомерційному господарстві гр. Скорого М.В., виявлено РНК вірус грипу птиці типу А субтипу Н5», – зокрема, йдеться в повідомленні.

На позачерговому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській РВА були прийняті такі рішення:

– оголошено територію підсобного некомерційного господарства гр. Скорого М. В. у с. Кавказ Березнегуватської селищної ради неблагополучною (інфікованою зоною) по високопатогенному грипу птиці і встановити карантин з 07.02.2024 р.;

– встановлено буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с. Кавказ, с. Новоросійське Березнегуватської селищної ради, птахогосподарства відсутні;

– встановлено зону нагляду (спостереження) територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли населені пункти: с. Новогригорівка, с. Біла Криниця, с. Велике Артакове, ст. Березнегувате, с. Мурахівка, с. Калинівка, с. Червоний Яр, с. Лепетиха, с. Веселе, Березнегуватської селищної ради Баштанського району Миколаївської області; с. Токареве, с. Запоріжжя, с. Давидів Брід Херсонської області.

– протоколом ДНПК при Баштанській районній військовій адміністрації від 07.02.2024 р. №6 затверджено «План заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання високопатогенного грипу птиці на території підсобного некомерційного господарства гр. Скорого М.В. вул. Шкільна, 1, с. Кавказ Березнегуватської селищної ради та зонах захисту і нагляду».

В епізоотичному осередку, зонах захисту та нагляду проводяться заходи відповідно до Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 547 від 17.10.2011 року.

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області наголошує, що пташиний грип – масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині.

Як повідомляло Інше ТВ, нещодавно в Баштанському районі вже реєструвались випадки пташиного грипу: наприкінці січня – у Новому Бузі, на початку лютого – в РЛП «Приінгульський».© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube