До бюджетів Миколаївщини надійшло майже 140 млн. грн. від продажу алкоголю у роздріб


19:3830.01.2024

У Миколаївській області станом на 01.01.2024 зареєстровано 1875 суб’єктів господарювання – платників акцизного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями, зокрема 220 платників – юридичні особи та 1655 – фізичні особи.

За результатами 2023 року платниками Миколаївщини сплачено до місцевих бюджетів 139,8 млн грн акцизного податку з роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Миколаївській області. 

Нагадуємо, що з кожної одиниці проданого алкогольного напою п’ять відсотків акцизного податку надходять до скарбниці міста, або об’єднаної територіальної громади. Звітним податковим періодом для платників акцизного податку є календарний місяць. Отже, сплачується платіж упродовж 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації, та повністю зараховується до бюджету тієї територіальної громади, де здійснюється торгівля.

При цьому, акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремим рядком. Якщо немає чеку – податок не сплачено, і відповідно не наповнюється бюджет. Тому, рекомендуємо покупцям завжди вимагати у продавця фіскальний чек за товар, який не лише доводить факт продажу, а й гарантує захист прав споживачів від фальсифікованої продукції.

Податкова служба Миколаївщини висловлює подяку усім суб’єктам господарювання, які працюють легально та забезпечують наш регіон бюджетними надходженнями.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube