Протягом кількох місяців благодійний проєкт Behind Blue Eyes відвідав шість населених пунктів на Миколаївщині, де досліджував унікальний погляд дітлахів на навколишній світ і те, про що вони мріють.
Про результати проекту повідомили його організатори, передає Інше ТВ.
Behind Blue Eyes — це проєкт, що об’єднав благодійність і творчість. Він виник майже два роки тому, коли команда волонтерів, допомагаючи мешканцям деокупованої Чернігівщини, побачила особливу потребу у підтримці дітей та їх здатності мріяти. Так почався Behind Blue Eyes — проєкт, де діти з деокупованих і прифронтових сіл України документують життя на плівку фотоапарата та здійснюють свої мрії.
В рамках проекту кожна дитина, яка зацікавилась участю в проекті, отримала плівковий фотоапарат і тиждень, щоб відзняти все, що заманеться. Команда проєкту лише навчає дітей користуватися пристроєм, а далі кожен самостійно вирішує, що і як варто зберегти на світлині.
За тиждень діти повертають команді відзняті фотоплівки, а ще свої невеличкі списки мрій. Behind Blue Eyes публікує світлини авторства дітей разом із їх історіями на платформах проєкту, а спільнота винагороджує юних репортерів відповідно до їх списків бажань.
Миколаївщина стала одним із регіонів, які відвідав Behind Blue Eyes у 2023 році. Команда встигла познайомитися та поспілкуватися з дітьми з селищ Лупареве, Трудолюбівка, Першотравневе, Калинівське, Нововасилівка та міста Снігурівка.
На їх фото щоденна рутина та наслідки війни — рідні подвір’я, зруйновані війною будинки, фантастичні заходи сонця, квітучі троянди, школа із закритими ДСП вікнами. Їх мрії — про перемогу і мир в Україні (про це написала кожна дитина), про гостей та іграшку у вигляді їжака, про здоров’я рідних і про добрих вчителів.
Маші (10 р.) з міста Снігурівка вдалося спіймати на фото “політ подруги” на саморобній гойдалці. Її список бажань дуже лаконічний і близький кожному: “Я мрію, щоб всі були щасливі і хочу, щоб було все мирно, я люблю свою країну”.
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 2 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Маша-10р-Снігурівка-1024x679.jpg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 4 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Марія-10-років-722x1024.jpeg)
Тринадцятирічна Юля з села Лупареве також мріє про завершення війни, а ще про атракціони, дискотеку та гостей. На її світлинах – затишне подвір’я та вуличний пес у променях останнього осіннього сонця.
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 6 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Юля-13-років-722x1024.jpeg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 8 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Юля-13р-Лупареве-2-681x1024.jpg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 10 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Юля-13р-Лупареве-681x1024.jpg)
“Я мрію про фотоапарат, хочу, щоб скоріш закінчилася війна, скоріше зустрітися з подругою, яка зараз у Польщі,” — це мрії Валерії, 12 р., село Першотравневе.
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 12 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Валерія-12-років-722x1024.jpeg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 14 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 13](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Валерія-12р-Першотравневе-1024x679.jpg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 16 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 15](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Валерія-12р-Снігурівка-1024x679.jpg)
Даниїл у свої 9 років додав до списку бажань також додав кінець війни, а ще — розвиток рідного села Лупареве та нове хобі.
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 18 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 17](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Даніїл-9-років-722x1024.jpeg)
![Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 20 Благодійний проєкт Behind Blue Eyes: діти з Миколаївщини фотографували своє життя під час війни (ФОТО) 19](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/Даніїл-9р-Лупареве-1024x679.jpg)
Побачити більше світлин та бажань дітлахів можна на платформі проєкту в Instаgram, а також на офіційному сайті.
Проєкт Behind Blue Eyes реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID “Зміцнення громадської довіри (UCBI)”.
Як повідомляло Інше ТВ, Світлина миколаївської фотографки здобула одразу два дипломи міжнародних конкурсів фотографії (ФОТО)