Данія надасть Україні черговий пакет допомоги для відбудови Миколаєва на понад $21 мільйон (ФОТО)


07:3313.01.2024

Затвердження пакета допомоги відбулося під час четвертого засідання спеціального Наглядового комітету під співголовуванням Віце-прем’єр-міністра з відновлення — Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова та Дена Йоргенсена, Міністра співробітництва та розвитку глобальної кліматичної політики Данії.

Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Інше ТВ. 

«Данія є одним із наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови. Навесні 2023 року країна взяла патронат над Миколаєвом та Миколаївською областю. З того часу ми вже досягли прогресу у відбудові міста — більшість проєктів попередніх пакетів допомоги або вже завершено, або вони успішно просуваються.

Також за підтримки данського Уряду з листопада 2023 року запрацювали Офіс відновлення та розвитку Миколаївської області та Офіс відновлення та розвитку міської громади Миколаєва. Створено офіс посольства Данії у місті, який буде діяти як «форпост» посольства у місті та контактний пункт взаємодії із зацікавленими сторонами.

Я вдячний Уряду Данії та особисто Дену Йоргенсену за стабільну позицію у підтримці України та Миколаєва окремо. Це зразкова співпраця держави, партнерів та місцевого самоврядування», — прокоментував Олександр Кубраков.

Пакет включає зокрема такі проєкти:

в аграрному секторі, спрямований на розмінування сільськогосподарських угідь;

надання когенераційних установок;

реконструкція гуртожитку Миколаївського державного аграрного університету з протипожежної безпеки, що буде здійснюватися спільно з UNOPS Ukraine та All Ukraine.

Регіональні та місцеві органи влади під час засідання Наглядової ради представляли начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім, 1-й заступник голови Миколаївської обласної ради Антон Табунщик та Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Нагадаємо, що 7 березня 2023 року укладено Меморандум про створення партнерства Данії, Миколаєва та Миколаївської області. Ним передбачено, що українсько-данська співпраця буде зосереджена на 8 напрямках: інфраструктура, ефективне врядування, морська галузь, транспорт, міське планування, розвиток малого та середнього бізнесу, молодь та культура. У 2023 році Данія вже виділила на відновлення Миколаївщини понад $100 мільйонів.

Як повідомляло Інше ТВ, У Вознесенську на Миколаївщині ПРООН відкрито Офіс відновлення та розвитку© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube