Недопуск учасників акції «Гроші на ЗСУ» до укриття Миколаївської міськради під час повітряної тривоги: суд зобов’язав поліцію відкрити ще одне провадження (ФОТО)


12:5712.01.2024

Як повідомляло Інше ТВ, 16 грудня 2023 року під час забезпечення публічної безпеки поліцейські виявили факт недопуску учасників акції «Гроші на ЗСУ» до укриття в приміщенні Миколаївської міськради під час оголошення повітряної тривоги. За вказаним фактом слідчі відділення поліції № 1 Миколаївського районного управління розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 135 Кримінального кодексу України «Залишення в небезпеці».

Однак учасники акції також звертались до слідчих та керівництва відділення поліції №1 Миколаївського районного управління ГУНП у Миколаївській області із заявами про злочин за фактом невиконання або неналежного виконання посадовими особами міськради своїх службових обов’язків  (згідно ст.367 ККУ), однак поліція відмовилась відкривати провадження.

Тоді учасник акції Ігор Фінкельштейн звернувся до суду, і 11 січня суддя Володимир Лященко розглянув позов, пише «Миколаївська правда».

В суді заявник Ігор Фінкельштейн розповів, що всупереч Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та указу Президента №64/2022 від 24.02.2022 року «Про введення воєнного стану в Україні» у міськраді діяла інструкція «Про порядок охорони та доступу до приміщень Миколаївської міської ради», датована 3 лютого 2022 року. Таким чином, протягом 1 року і 10 місяців повномасштабної війни у міськраді діяла інструкція, яка наражала на небезпеку життя мирних містян Миколаєва.

Суддя В.Лященко ухвалив рішення: «Зобов’язати уповноважену особу відділення поліції №1 Миколаївського районного управління ГУНП в Миколаївській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинене кримінальне правопорушення, що викладені в заяві за фактом вчинення злочину за ст. 367 КК України, та розпочати досудове розслідування».© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube