У Миколаєві розповіли про життя та творчість Марії Примаченко (ФОТО)


09:0912.01.2024

11 січня в Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна відбувся цікавий захід, присвячений творчості та життю Марії Примаченко (1909 – 1997) з нагоди 115-річчя з дня народження майстрині.

За допомогою електронної презентації та репродукцій творів Марії Примаченко ведуча заходу Любов Запісочна розповіла глядачам про життя та творчість художниці.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці музею, передає Інше ТВ.

Незважаючи на всесвітню славу Марії Примаченко, у її біографії залишається чимало білих плям. Достеменно відомо, що народилася вона у селі Болотня Іванківської волості Київської губернії 12 січня 1909 року. А далі починаються таємниці. Наприклад, з написанням її прізвища – в офіційних документах вона записана як Приймаченко, а сама художниця підписувала свої картини або ініціалами “М.П.” або “Примаченко”. Інша таємниця полягає в тому, що в дитинстві Марія Примаченко перемогла поліомієліт, і кожен рух давався з величезною тяжкістю, проте абсолютно незбагненним чином вона створила за своє життя понад 1000 робіт, які прославили її ім’я в усьому світі. Її картини подорожували по всьому світу, виставлялися в найпрестижніших залах, а сама художниця не виїжджала далі Києва і, не дивлячись на всесвітню славу, вела дуже скромний спосіб життя.

Серед шанувальників феномену Марії Примаченко – чимало всесвітньо відомих художників, серед яких Пабло Пікассо, Марк Шагал, який навіть намагався наслідувати її стиль. На честь Марії Примаченко названо зірку між Марсом та Юпітером, її номер 14624.

Загадкові, фантастичні світи Марії Оксентівни Примаченко живуть і сьогодні, заворожуючи нерозгаданістю таємниці та космічним переплетенням сюжетних ліній.

Як повідомляло Інше ТВ, у 2022 році Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив Марію Примаченко відзнакою «Національна легенда України» (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube