У вівторок, 9 січня, у рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва (РОМС) до Миколаєва з робочим візитом прибула делегація КМЄС в Україні на чолі з її головою Рольф Міхаель Хей Пієр Холмбо.
До складу делегації увійшли керівник регіонального представництва КМЄС в м. Одеса Георг Ейнар Клаус Гунтельберг, керівник відділу політичного аналізу та аналітики Йохан Соренсен, керівник компоненту з питань міжнародних злочинів Ендрю Карні та радник з політичних питань Азім Остовар.
Про це повідомили в пресслужбі Миколаївської ОВА, передає Інше ТВ.
У рамках візиту відбулась зустріч із заступником Миколаївської обласної військової адміністрації Миколою Маріновим, директором департаменту економічного розвитку та регіональної політики ОВА Олександром Корольовим, начальником управління з питань цивільного захисту ОВА Євгеном Проніним та керівником Миколаївського офісу UST Дмитром Тарасенком.
Під час засідання сторони обговорили поточну ситуацію, виклики, а також інші актуальні питання, пов‘язані зі сталою реформою сектору цивільної безпеки на деокупованих територіях Миколаївщини, включаючи кращу підтримку, яку КМЄС може запропонувати регіону в ці складні часи.
Зокрема, Рольф Міхаель Хей Пієр Холмбо розповів присутнім про механізм діяльності КМЄС на деокупованих територіях Миколаївщини: надання стратегічних консультацій щодо реформування сектору цивільної безпеки, в тому числі, щодо розробки стратегічних документів та законодавства; підтримку імплементації реформ за допомогою надання практичних консультацій, проведення тренінгів, реалізації проєктів та надання обладнання; співпрацю та координацію для забезпечення узгодженості зусиль органів влади та міжнародних партнерів щодо втілення реформ.
Зі своєї сторони заступник начальника ОВА Микола Марінов подякував представникам КМЄС в Україні за надану підтримку в сфері національної та державної безпеки України, сприяння протидії міжнародним злочинам та повноцінній інтеграції України до складу Європейського Союзу.
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 2 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 1](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/1-176-1024x682.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 4 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 3](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/2-73-1024x682.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 6 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 5](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/3-54-1024x683.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 8 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 7](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/4-36-1024x682.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 10 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 9](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/5-20.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 12 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 11](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/6-17-1024x682.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 14 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 13](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/7-13-1024x682.jpg)
![В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 16 В центрі уваги – деокуповані території: Миколаївщину відвідали представники Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (ФОТО) 15](https://inshe.tv/wp-content/uploads/2024/01/8-6-1024x683.jpg)
Консультативна місія Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні) – цивільна місія Спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу, метою якої є допомога відповідним державним органам України у послідовному реформуванні сектору цивільної безпеки шляхом надання стратегічних консультацій та практичної підтримки конкретним заходам, необхідним для проведення реформ, відповідно до стандартів ЄС і міжнародних принципів належного врядування та прав людини.
Як повідомляло Інше ТВ, в грудні на Миколаївщині побували азійські медіа: розпитували про відновлення та виклики після російської агресії (ФОТО)