У Миколаєві презентували Стратегію розвитку міста до 2027 року. Що далі?


17:5130.12.2023

29 грудня робоча група з питань розробки Стратегії розвитку Миколаєва провела розширене засідання, під час якого презентували остаточний варіант документу.

Про це повідомили в Миколаївській міськраді, передає Інше ТВ.

В міськраді нагадали, що упродовж майже 10 місяців над Стратегією працювали фахівці міськради, представники громадськості та наукових інституцій, експерти, в тому числі, залучені від міжнародних організацій та компаній – ПРООН, Європейська економічна комісія ООН, One Works, COWI.

Документ дієвий, реалістичний та наповнений реальними проєктами і завданнями. Таку оцінку дала Наталя Белюкіна, фахівчиня ПРООН із соціально-економічного розвитку.

Директорка департаменту економічного розвитку міськради Тетяна Шуліченко детальніше розповіла про структуру документу і подальші кроки.

За її словами, при формуванні Стратегії проаналізували соціально-економічний стан міста, виявили переваги міста та виклики, з якими громада зустрінеться при її реалізації.

Серед складових потенціалу Миколаєва значаться вигідне географічне розташування, потужний науковий та промисловий потенціал, успішний досвід партнерства з донорськими організаціями, унікальний досвід співпраці з Королівством Данія (в Україні досі не було таких прикладів співпраці на рівні “місто – держава”).

Перед містом стоять такі виклики, як забезпечення безпекових умов для проживання та ведення бізнесу, а також необхідність відновлення критичної та соціальної інфраструктури.

“На основі аналізу соціально-економічного стану, потенціалу та викликів, а також з урахуванням думки громади на кожному етапі розробки було сформоване бачення розвитку Миколаєва. Йдеться про чотири стратегічні цілі – безпеку, комфорт, конкурентність та партнерство”, – каже Тетяна Шуліченко.

Документ містить перелік проєктів та заходів, які дозволять забезпечити розвиток міста. Вони сформовані за кожною стратегічною ціллю.

Наступний крок – процедура стратегічно-екологічної оцінки. Упродовж 30 днів всі охочі зможуть надати свої пропозиції. Їх розглянуть та у разі потреби внесуть доповнення. Документ динамічний, тож може змінюватись відповідно до умов життєдіяльності міста.

Тетяна Шуліченко зауважила, що наразі на рівні держави здійснюють оновлення Державної регіональної стратегії, від якої залежать і стратегії громад. Проєкт оприлюднений на початку грудня. Після затвердження цього документу місто додатково проаналізує відповідність своїх напрацювань.

Очільник Експертно-громадської ради виконкому міськради Артем Ващиленко додав – документ розроблявся дуже ретельно, і що важливо, були враховані всі пропозиції від громади.

Під час обговорення остаточного проекту Стратегії радник міського голови Сергій Карцев підкреслив важливість включення антикорупційних заходів, що впроваджуються за ініціативою мера Миколаєва Олександра Сєнкевича. Крім того, попросив детальніше розповісти про цілі забезпечення безпеки громади.

Тетяна Шуліченко підтвердила – питання антикорупційної політики відображені в документі. Сформовані завдання щодо відкритості влади – проведення публічних заходів та заходів з доброчесності, що повʼязані з аудитом комунальних підприємств. Також передбачено антикорупційну експертизу рішень виконавчого комітету та міської ради.

Для створення безпечного середовища передбачено створення мережі укриттів, розвиток міської системи відеоспостереження «Безпечне місто», модернізацію системи оповіщення та забезпечення безпеки населення на водних обʼєктах. Кожен крок детально прописаний.

Член робочої групи, технічний директор данської компанії «COWI” Єспер Каруп Педерсен підсумував – місто виконало масштабну роботу, яку добре оцінюють міжнародні партнери.

«Маю пропозицію розпочати пошук коштів для реалізації проєктів, що містить стратегічний для міста документ. Треба планувати, як донести цю інформацію до можливих партнерів вже зараз, не витрачаючи часу. Донорами можуть бути як міжнародні фінансові інституції, так і приватні компанії».

Члени робочої групи одностайно проголосували за те, щоб взяти за основу підготований документ.

Комплексну стратегію оприлюднять для обговорення громадян в рамках проведення процедури стратегічно-екологічної оцінки.

Як повідомляло Інше ТВ, Найбільше ідей до розробки Стратегії розвитку Миколаєва подали жителі Корабельного району© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube