В Ужгороді відкрили реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю та ветеранів війни – він носить ім’я миколаївського активіста і захисника «Бузького Гарду» Олега Кравця (ФОТО)


21:1603.12.2023

Уже з понеділка, 4 грудня, Спортивно-реабілітаційний центр ім.Олега Кравця для осіб з інвалідністю та ветеранів війни в обласному центрі Закарпаття на вулиці Франтішека Тіхого, 13б готовий приймати перших пацієнтів.

Це будуть 30 людей з інвалідністю із Закарпаття, які проходитимуть реабілітацію на нижньому поверсі, адже саме він розпочинає функціонування в тестовому режимі. На другому поверсі ще тривають ремонтні роботи, тому як тільки заклад запрацює на повну, сюди зможуть приїздити пацієнти зі всієї країни.

Про це пише «Закарпаття онлайн».

Приміщення та земля, на якій збудований центр, передані Ужгородською міськрадою Закарпатському обласному осередку Української Федерації спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату, яку очолює Олександр Лизанець, в оренду на 49 років, тому жодних побоювань щодо його роботи бути не може. Міська рада допомагатиме як партнер і долучиться до облаштування спортивного залу, який розташований теж на першому поверсі, щоб завершити тут будівельні роботи.

Реалізувати цей проєкт, який розпочався ще в 2016-му, вдалося за допомогою співфінансування з міського, обласного бюджету, а також Державного фонду регіонального розвитку – загалом на суму 11,5 мільйонів гривень. Міжнародні донори виділили 600 тисяч доларів для облаштування приміщень, у тому числі й різноманітним реабілітаційним обладнанням.

Пріоритетним для міської влади є також облаштування дорожньої інфраструктури, яка веде до Центру реабілітації, щоб пацієнтам було комфортно діставатися до місця призначення.

У закладі працюватимуть 8 лікарів, які, окрім фахової вищої освіти, проходили спеціалізовані курси в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN та за кордоном. Вони проводитимуть реабілітаційну програму для людей з інвалідністю, які хочуть відновити соцадаптацію після отриманих травм, ветеранів війни та постраждалих від російської агресії жінок, дітей. А також надаватимуть послуги з тактичної медицини для мирного населення та силових структур.

Наразі доступні чотири кабінети. Перший – профільних спеціалістів, де вони прийматимуть пацієнтів. У кабінеті активної реабілітації люди з інвалідністю або ветерани війни, які мають ампутацію, за допомогою блочних тренажерів, велосипедів, вертикалізаторів тощо зможуть заново вчитись ходити, пристосовуватися до побуту, щоб самостійно рухатися й жити повноцінно.

Наприклад, як це працює на вертикалізаторі? Людину вертикалізують і навчають, приміром, за столиком робити маніпуляцію з ложками, виделками, щоб їй зручно було в побуті.

Є й масажний кабінет та хол, у якому проводитимуть арт-терапію та групову психологію. Ще один тренажер, який навчає ходьбі, розмістили тимчасово у коридорі, поки не готові інші приміщення, адже має бути певна дистанція, щоб людина могла пройти, повернутися з ним й піти в інший бік.

Довідково:

Заклад носить ім’я Олега Кравця за позивним «Кара» – військового 28-ої окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу, який загинув, захищаючи Україну, 11 травня 2023 року. Також Олег був учасником «Ігор нескорених», одним із співзасновників ГО “Асоціація учасників та інвалідів АТО” і активним захисником «Бузького Гарду» на Миколаївщині.

В Ужгороді відкрили реабілітаційний центр для осіб з інвалідністю та ветеранів війни – він носить ім’я миколаївського активіста і захисника «Бузького Гарду» Олега Кравця (ФОТО) 1
Олег Кравець

Як повідомляло Інше ТВ, раніше в листопаді депутати Ужгородської міськради назвали вулицю, яка раніше носила ім’я Антона Чехова, іменем миколаївського поета,  публіциста, есеїста, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube