Оберіг для воїна: у Миколаєві вже готуються до Дня ЗСУ (ФОТО)


21:4127.11.2023

Сьогодні, 27 листопада, у Центральній бібліотеці ім..М.Л.Кропивницького відбулась акція “Оберіг для воїна” за ініціативою Культурно-мистецької асоціації “Арт-спокуса”.

Патріотичні сувеніри для воїнів сьогодні виготовляли майстрині “Арт-спокуса”, читачі та співробітники бібліотеки, учні Миколаївського приватного ліцею “Гіпаніс” та відомі миколаївські мисткині.

Про це повідомили у бібліотеці, передає Інше ТВ.

Акція «Оберіг для воїна» у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького, за підтримки майстринь культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», триває з квітня 2022-го. Протягом цього періоду жінки збирались у миколаївській читальні з нагоди державних й релігійних свят. Чоловіки, відірвані від рідної домівки, дружин й дітей, батьків, мають відчувати підтримку, говорить керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса» Валентина Кривцова.

«Кожного разу ми збираємося з майстринями, читачами постійними нашої бібліотеки, з фахівцями нашої бібліотеки для того, щоб до свята зробити обереги для наших хлопців. Але ми не зупиняємося тільки на створенні сувенірної продукції, оберегів. Наші майстрині пішли далі. І сьогодні ті, які можуть плести, плетуть маскувальні сітки. Ті, які можуть щось робити руками, ліпити, скручувати, працювати з паперовими матеріалами вони сьогодні роблять окопні свічки. Ті, хто в`яжуть, виготовляють не іграшки, а в`яжуть теплі шкарпетки», – зазначає Валентина Кривцова.

Також талановиті жінки закривають фронтові потреби захисників у балаклавах, ковдрах й пледах – всьому тому, що дозволить їм зігріватися у лютий мороз. З нетерпінням на передовій очікують й дитячих малюнків.

«В них це асоціація з мамою, з рідною дитиною, з дружиною. Вони уявляють, що це саме їхня дитина намалювала цей малюнок. І написала якісь слова. Слава Україні!Бережи себе!Повертайся живим», – додає керівниця культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса».

У кожної з учасниць акції «Оберіг для воїна» сьогодні на фронті знаходиться хтось з близьких – син, чоловік, брат або племінник, зять. Дехто не бачив рідних понад рік і півтора. Для жінок це реальна можливість передати звістку туди, де сьогодні важко. А взагалі вироби миколаївських майстринь мандрують всією Україною і знаходять своїх власників.

«По всій Україні. Навіть іноді вмикаючи телевізор бачимо якийсь сюжет. І там саме наші янголята, наші на рюкзаках значки, дармовис. Це – наші! І це нас дуже радує», – ділиться емоціями Валентина Кривцова.

Співробітниця Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Людмила Вєрєшова разом з колегами з весни 2022 року виготовляє українським героям окопні свічки. За півтори-дві години їй вдається накрутити понад 50 виробів.

«Хлопці… Ось у нас багато жінок. І зяті, і сини служать. Приїжджають. Всі нам кажуть дуже дякуємо . Тому що вони дуже рятують хлопців. Навіть, влітку, коли немає нічого, можна підігріти їжу. Вона горить шість годин. Це кінцевий результат ось такої свічечки. Вона горить шість годин», – акцентує Людмила Вєрєшова.

Зінаїда Мазур активна і постійна читачка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького. Пенсіонерка для українських захисників в`яже шкарпетки.

«Чим можу допомагаю нашим хлопцям. Це щиро. Це від серця, щоб їм було в окопах тепло. Дівчатка мені приносять сировину. Ось зараз буквально передали мені шарф на розпускання. Десь були свої запаси. А так, більшість до секонд-хендів ходжу. Беру ті кофти, шарфи, що розпускаються. Я в’яжу більшість рябе. Чому різна якість нитки? Що б тепліше було і довше носили», – говорить пенсіонерка.

Виготовлена миколаївськими майстринями сувенірна продукція стовідсотково доїжджає на фронт. Періодично її забирають безпосередньо замовники. Подекуди доводиться здійснювати підвезення до можливих місць передачі.

Ось і цього разу всі обереги, разом зі смаколиками від «Шалених бджілок» (це група жінок-волонтерів у Миколаєві – прим.Інше ТВ), незабаром відправляться на передову.

Як повідомляло Інше ТВ, В бібліотеці ім. Кропивницького у Миколаєві відкрили кіноклуб© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube