У Миколаєві погіршилась ситуація з туберкульозом: цього року вже виявлено 7 хворих дітей


15:1115.11.2023

У Миколаєві на фоні війни погіршилась ситуація з захворюваністю на туберкульоз.

Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» розповіла начальниця управління охорони здоров’я ММР Ірина Шамрай, інформує сайт Миколаївської міськради.

Цьому, у тому числі, сприяє ситуація в країні, адже багато людей вимушені залишити свої домівки та жити в непристосованих умовах:

«Нас очікує хвиля захворюваності на туберкульоз, яка вже сьогодні набирає обертів. Цього року по Миколаєву зареєстровано 7 випадків захворюваності у дітей до 18 років. Абсолютно нормальні та соціально благополучні родини, але, на жаль, реєструємо ми випадки туберкульозу», – каже Шамрай.

Минулого року, уточнює Шамрай, не було випадків захворювання на туберкульоз у дітей. Це пов’язують з тим, що вони, в більшості, виїхали за межі міста. Зараз же сім’ї з дітьми повертаються до Миколаєва, проходять обстеження в сімейних лікарів, які реєструють хворобу.

Підвищується рівень захворюваності на туберкульоз і серед дорослих.

«Користуючись нагодою, хочу звернутися до миколаївців. У нас є діагностичне обладнання, працює Центр соціально значущих хвороб, в якому багато пацієнтів проходять амбулаторне лікування вперше діагностованого туберкульозу. Сьогодні вимоги до наших закладів, щоб 65% пацієнтів починали та закінчували лікування амбулаторно. Це можна зробити тоді, коли захворювання виявляється на початковій стадії, коли пацієнт відповідально відноситься до свого стану, до лікування. На жаль, у нас у багатьох людей захворювання виявляють уже в тяжкій формі, що не дає їм змогу лікуватись амбулаторно», – повідомила начальниця управління.

Ірина Шамрай зазначає, що лікарні міста забезпечені всіма необхідними препаратами, їх пацієнти отримують безкоштовно. Але, щоб точно виключити у себе туберкульоз, радять звернутись до сімейного лікаря та пройти обстеження. Якщо є симптоми: кашель, що тримається більше двох тижнів, довготривалі болі в суглобах, лікар має направити пацієнта на дообстеження.

Як повідомляло Інше ТВ, Центр соціально значущих хвороб у Миколаєві отримав обладнання від ВООЗ (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube