“Софіївські змії”: на Миколаївщині виявлено унікальний петрогліф (ФОТО)


13:1615.11.2023

10 листопада 2023 року фахівцями управління культури, національностей та релігій Миколаївської облвійськадміністрації в рамках спільного виїзду зі спеціалістами-археологами, на підставі частини третьої статті 35 Закону України “Про охорону археологічної спадщини”, було здійснено нагляд за проведенням археологічної розвідки об’єктів археологічної спадщини Софіївської територіальної громади Баштанського району Миколаївської області.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці «Культурна спадщина Миколаївщини», передає Інше ТВ.

За результатами спільної діяльності вдалося уточнити місцезнаходження щойно виявленого об’єкту культурної спадщини за видом “археологічний” – петрогліф “Софіївські змії”, який є унікальним свідченням діяльності населення цих земель в період енеоліту та їх культових уявлень.

За даними Вікіпедії, петро́гліфи (наскельні зображення) — висічені зображення на кам’яній основі (грец. πέτρος — камінь і грец. γλυφή — різьблення), що є важливим історичним джерелом.

Однозначного визначення петрогліфів не існує. Під визначення цього терміна підпадають як первісні печерні наскельні тесані малюнки, так і пізніші, наприклад, на спеціально встановлених каменях, мегалітах чи «диких» скелях. Традиційно так називають всі зображення на камені з найдавніших часів (палеоліту) аж до середньовіччя, за винятком тих, в яких, імовірно, наявна добре розроблена система знаків.

Як повідомляло Інше ТВ, Подарунок від колекціонера: Миколаївський краєзнавчий музей поповнився ще одним експонатом (ФОТО)© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube