Перейменування Первомайська: після втручання нардепа Дирдіна влада збільшила кількість варіантів назви міста для обговорення


12:5714.11.2023

Як повідомляло Інше ТВ, 1 листопада 2023 року на засіданні постійно діючої комісії з питань найменування та перейменування об’єктів топоніміки при виконавчому комітеті Первомайської міської ради було вирішено представити на розгляд громадськості два варіанти назв міста – Орлик та Богославськ, де кожна буква у назві відповідає трьом частинам міста, а також назвам річок (Б – Богополь; О – Ольвіополь; Г – Голта; О – Орлик; С – Синюха; Л – гіЛея; В – місто на Воді; С – Синюха; К – Кодима).

Після втручання народного депутата України Максима Дирдіна на своєму засіданні 10 листопада топонімічна комісія Первомайська збільшила кількість варіантів назви міста для громадського обговорення.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Первомайської міськради, передає Інше ТВ.

Так, на засіданні нардеп Дирдін використав своє «право дорадчого голосу» та виказав побажання розширити перелік нових назв міста Первомайськ, представлених на обговорення громадськості. І члени топонімічної комісії з цим погодились.

Таким чином, визначено шість назв, які будуть в подальшому представлені на обговорення громадськості:

– Богославськ;

– Ольвіополь;

– Богополь;

– Голта;

– Ольвія;

– Орлик.

Визначивши назви, учасники засідання перейшли до обговорення саме процесу проведення голосування громадськістю. Було запропоновано провести опитування мешканців Первомайська по всім мікрорайонам міста з залученням опитувальних-листів, кошиків для голосування. Таку рекомендацію ще на попередньому засіданні комісії озвучував міський голова Олег Демченко. Членам комісії залишилось визначитись з технічними питаннями і організацією такого роду голосування. Аби голосування відбувалось не лише відкрито, законно, а й з дотриманням безпеки, і автентифікáції мешканців Первомайська. В цьому випадку буде вивчений досвід сусіднього Южноукраїнська, який цю процедуру вже провів.

Як тільки будуть вирішені усі процедурні питання, оголосять терміни проведення громадського опитування, про що буде повідомлено на офіційних джерелах Первомайської міської ради.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube