Оголосили підозру окупанту за катування і вбивство в Новопетрівці на Миколаївщині


12:5709.11.2023

Російський військовослужбовець Джабраїл Юсупов підозрюється у порушенні законів і звичаїв війни. 

Про це йдеться у тексті підозри, пише Судовий репортер.

Із 18 березня до 10 листопада 2022 року село Новопетрівка Баштанського району Миколаївської області було окуповане російською армією. У селі перебували солдати військової частини 74814 – 205-ї осередок мотострілкової козацької бригади Сухопутних військ Збройних сил РФ у складі 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу. 

У період окупації солдати розміщували в селі військову техніку, користувалися майном місцевих жителів, яких обшукували і залякували з метою отримання зброї корисної інформації. 

Юсупов із позивним «Габріель» і ще троє невстановлених російських військових із позивними «Алмаз», «Асхаб» і «Каха» розробили план із затримання місцевих жителів  та застосування до них фізичного і психологічного примусу. 

Юсупов начебто підозрював місцевих у викраденні зброї та боєприпасів у військових РФ, а також інших діях на користь української армії. 

У підозрі йдеться про чотирьох чоловіків, які постраждали від жорстокості окупантів. Росіяни затримували її і били. Одного чоловіка потім вивезли в поле і кілька годин тримали в ямі. Іншого відвезли на сусідню ферму і помістили там у залізничний вагон, в якому потерпілий провів ніч: на холоді, в антисанітарних умовах і без їжі. Ще одного чоловіка утримували у невстановленому місці, а 9 листопада, тобто напередодні офіційної деокупації, його тіло знайшли на околиці села з численними тілесними ушкодженнями і скрізною вогнепальною раною голови. 

У січні 2023-го на російському телебачення вийшов сюжет про російських солдатів на передовій — на Херсонському напрямку. Про Юсупова там говориться, що він оператор безпілотника, отримав від президента РФ медаль маршала Жукова.© Inshe.tv

Share Button
TwitterFacebookGoogle PlusYoutube